Українців позбавляють права на Віру

Вранці 15 лютого  біля храму Св. Миколая Чудотворця,  що знаходиться на вул. Нагірній 1, відбулось безпрецедентне і жахливе явище —  українцям не дали відслужити Службу Божу. Близько 40 парафіян змушені були мерзнути 4 години на вулиці під храмом, оскільки вхід до церкви було заблоковано людьми, які називали себе «истинными  християнами».

Вигляд «истинных  християн» відверто вражав. Починаючи від представників воєнізованого формування «За Русь единую», саме існування якого протирічить Конституції України,  і закінчуючи людьми специфічної зовнішності в балахонах та з натягнутими на обличчя пов’язками.

Однак для початку з’ясуємо передумови конфлікту, що виник в день Стрітення Господнього.

Храм Святого Миколая Чудотворця є частиною майбутнього комплексу «Пам’яті жертвам Чорнобиля». В 2006 році зовнішні будівельні роботи були завершені і храм був освячений представниками Української православної церкви Київського Патріархату та іншими  церковними конфесіями, окрім Української православної церкви Московського патріархату.

Вранці, 8 лютого  під час богослужіння, яке проводив священик Київського Патріархату отець Іван,  у храм увірвалося  духовенство Московського Патріархату разом з чотирма молодиками і силою «викинули» священика Київського Патріархату.

Парафіяни церкви, цей інцидент називають грубим порушенням їх конституційних прав. Серед прихожан поширена інформація, що влада Шевченківського району таємно  продала храм та навколишню територію Московському Патріархату. Бо чим же тоді пояснити таку «сміливість» московського духовенства? Підтвердження цього, є також відповідь  Київської міської державної адміністрації на запит парафіян храму, в якому чітко сказано, що церква Св. Миколая Чудотворця належить Українській православній церкві Київського Патріархату.

Проте повернімося до конфлікту 15 лютого. Діючи за стандартною рейдерською схемою,  Московський Патріархат  з самісінького ранку неділі почав автобусами  звозити так званих  «мирян», які в подальшому повинні були охороняти двері храму від священика УПЦ КП отця Івана. 

Після наповнення церкви  «истинными  крестьянами» двері до храму пильно охороняли  молодики антиукраїнського формування «За Русь единую». Настоятель храму Св. Миколая Чудотворця отець Іван був позбавлений можливості навіть підійти до храму. В знак протесту  прихожани храму  разом з семінаристами Духовної семінарії Київського Патріархату, представниками Конгресу Українських Націоналістів. ВО «Тризуб», Молодіжного Народного Руху провели акцію протесту під час якої виникали сутички між прихожанами та  блокувальниками.

Після чотирьохгодинного протистояння було начебто досягнуто домовленості про те, що представники Московського Патріархату провівши службу покинуть храм і дадуть можливість провести службу отцю Івану.

Однак як тільки «истинные  хрістіяне»  покинули храм, двері були зачинені і ніхто так і не зміг потрапити до церкви. Натомість до блокувальників «підтягнулось» підкріплення. На зміну молодикам  прийшли люди  зовнішній вигляд яких  спонукував засумніватися в  наявності у них  християнської віри.

За цим дійством  спостерігали представники міліції. Коли двері до церкви зачинилися з середини, керівництво міліції на заклики  прихожан забезпечити своє конституційне право на вільне віросповідання лише розводили руками, мовляв: «А, що ми можемо зробити?».

Колориту ситуації додавали представники формування «За Русь единую» публічними висловами про те, що міліція ними вже давно куплена, а прокуратура в них давно в руках (це можуть  підтвердити численні свідки події, також це було занесено до міліцейських протоколів).