«Софія Київська, а не Софія Московська!»

19 вересня Конгрес Українських Націоналістів провів акцію на захист Національного заповідника «Софія Київська». Акція відбулась перед центральним входом до Софії Київської, аби привернути увагу офіційних осіб, які проводили у цей час прес-конференцію на території заповідника.

Голова Секретаріату Головного Проводу Конгресу Володимир Манько оголосив вимоги націоналістів до влади: залишити за Софією Київською статус Національного заповідника і припинити підкилимні ігри щодо передачі цієї національної святині УПЦ МП.

«Ми маємо чимало повідомлень із засобів масової інформації, що Софія Київська все ще під загрозою, УПЦ МП не зменшує своїх апетитів і намагається отримати цю українську перлину в свої руки. Але ми заявляємо, що Софія Київська належить не до Руського міра, а до українського духовного і культурного простору, і ми не віддамо її московським церковникам», – сказав Володимир Манько.

Націоналіст наголосив, що якщо влада, попри протести науковців і українських громадян, все ж таки намагатиметься передати Софію Київську Українській  православній церкві Московського патріархату, то Конгрес Українських Націоналістів встановить наметове містечко під стінами заповідника, щоб не допустити цього.

«На наших гаслах написано сьогодні, що «Софія Київська – це надбання українського народу». І це так. Як і те, що історія святої Софії – це історія Руси-України, яку сьогодні хоче привласнити Москва», – зазначив заступник Голови КУН, капітан першого рангу Євген Лупаков.

Євген Лупаков вважає, що важливим завданням усіх українців сьогодні є звільнення від духовного рабства, яке нам накидає Росія через Російську православну церкву та Українську православну церкву Московського патрірхату.

«Ми повинні на повен голос сказати «Ні!» московській церкві», – наголосив заступник Голови КУН.

На акції Конгресу також виступили голова Всеукраїнського Братства св. Андрія Первозванного Олександр Гудима і голова Асоціації дослідників голодоморів Олександр Ушинський, котрі приєдналися до вимог пікетувальників.

Прес-служба КУН