Захистіть українських дітей від сваволі!

Президенту України Віктору Януковичу

Голові Донецької ОДА Андрію Шишацькому

Засобам масової інформації

ЗВЕРНЕННЯ

Звертаємось до Вас за допомогою у збереженні україномовних шкіл на Донеччині, а саме: шкіл I-II ступенів №3,№27 та №100 у віддалених селищах м.Макіївки та школи   I-III ступенів № 111 м. Донецька. Допоможіть припинити вперту і несамовиту боротьбу макіївської та донецької влади зі своїми співвітчизниками та їхніми дітьми!

Вже вісім місяців триває боротьба батьків учнів фактично селищних Макіївських шкіл I-II ступенів з українською мовою навчання №№3 (с.Кірова, – 114 учні), 27 (с.101 учень) 100 (с.Красний Октябрь – 82 учні) за право на навчання дітей у рідних школах. Усупереч запевненням Президента України та Міносвіти, що з 1 вересня навчальний процес у вказаних школах буде продовжено, враховуючи те, що рішення від 25 березня 2011 року Макіївської міської ради про ліквідацію цих шкіл оскаржено в Донецькому окружному адміністративному суді і по ньому ще не винесено рішення, макіївська міська влада звільнила всіх учителів шкіл №№3,27,100 і 1 вересня не пустила дітей в школи, яких батьки підготували до нового навчального року на власні кошти, не пред’явила наказу міського управління освіти про ліквідацію цих шкіл, а звернулась до міліції, до СБУ! І тепер уже воює з дітьми, а не з їхніми батьками, що має ознаки кримінального злочину.

Напередодні 1 вересня до всіх 297 батьків школярів м. Макіївка навідались представники управління освіти з представниками відділу роботи з неповнолітніми відділу внутрішніх справ Макіївки, служби у справах дітей, залякували батьків, що коли вони приведуть дітей на навчання у рідні школи, то їх притягнуть до відповідальності і позбавлять батьківських прав!

На святі першого дзвоника 1 вересня, не знайшовши погодження з батьками про переведення дітей ліквідованих шкіл в інші, представники влади вдались до кримінальних дій: постановили вирішити це питання з дітьми (!?) і звернулись безпосередньо на лінійці до учнів шкіл №№3, 100, розмахуючи ухвалою апеляційного суду про те, що нібито є рішення, яким визнано законною ліквідацію їхніх шкіл. Пропонували посадити дітей в автобуси і відвезти їх у невідомому напрямку. Обурились батьки, діти почали плакати, отримали замість свята психологічний стрес, відмовляються йти в інші школи. Станом на 13 вересня, 15 учнів школи №3, переважно молодших класів, перебувають у стані нервового стресу, що змусило їх батьків написати заяви на переведення дітей на систему індивідуального навчання.

38 батьків школи №3 написали заяви про тимчасове навчання в інших школах до вирішення питання їхніх шкіл у судах.

Така ж ситуація в школі №100. Другого вересня до школи №100 приїхали дві машини з працівниками правоохоронних органів, щоб заборонити дітям та їхнім батькам увійти до школи, яку вони підготували до нового навчального року власними коштами.

Представник управління освіти з погрозами вигнала з класу вчительку, яка прийшла проводити урок.

Не пропустили дітей 2 вересня і в школу №3, хоча їхні особові справи перебувають у школі, наказу про ліквідацію школи батькам не вручили. Біля шкіл чергують понад 30 міліціонерів, чим лякають дітей.

Третього вересня 2011 року, батьки дітей школи №100 тимчасово перевели своїх дітей в школу № 7 м. Харцизька за 10 кілометрів від своєї школи. Їздять рейсовими автобусами.

Рішення Макіївської міської ради ухвалені з грубим порушення чинного законодавства України, порушують основні конституційні права дітей на освіту, вибір батьками дітей навчального закладу та належні умови здобуття освіти, а головне – погіршено умови навчання учнів ліквідованих шкіл, не збережено українську мову навчання.

Питання ліквідації зазначених шкіл вирішувалось таємно, з батьками не обговорювалось. Постанову КМ України від 19.04.2010 № 315, згідно з якою оптимізації підлягає мережа загальноосвітніх навчальних закладів I-II ступеня, в яких кількість учнів менша ніж 40, порушено. Рішення про ліквідацію шкіл Макіївська міська рада ухвалювала в «Різному», висновків профільної депутатської комісії немає, повністю порушено процедуру ухвалення рішення.

Причин ліквідації шкіл не вказано. Перший заступник Макіївського міського голови Полянський зазначає одну причину – відсутність коштів на освіту.

В кожному випадку погіршено умови навчання дітей: збільшилась відстань до інших шкіл від 3 до 10 кілометрів, шкільні автобуси не запропоновані, дороги в цих селищах без тротуарів і влада не обіцяє їх ремонтувати, дороги не освітлені. Школи, в які пропонують перевезти дітей, не кращі, а навпаки – навіть у гіршому стані. Батьки змушені звільнитись з роботи, щоб супроводжувати дітей в інші школи. Наприклад, батьки дітей з школи №100 тимчасово готові перевести, до вступу рішення суду в законну силу, своїх дітей в школу №7 м.Харцизька.

Ситуація в школі №111. Оскільки є ухвала про забезпечення позову, донецька влада 1 вересня відкрила школу. Але йде тиск на суди з допомогою заяв на голів судів, всяких інтерв’ю тощо.

Такі дії міських влад м. Макіївки та Донецька підривають авторитет Президента України та довіру народу до всіх гілок влади.

Звертаємось до Вас за допомогою у збереженні наших рідних україномовних шкіл на Донеччині!

Просимо припинити погрози батькам, знущання над дітьми, над їхніми батьками, над мешканцями селищ м. Макіївка, де вже знищено все – і будинки культури, і лікарні тощо. Залишились магазин і школа. Знищивши школу, практично винесено вирок самим селищам.

Враховуючи факт майже повного знищення за царської та більшовицької імперій україномовної дошкільної, шкільної та вищої освіти, особливо на Сході та Півдні України, дуже повільне її відродження за 20 років незалежності України, ВИМАГАЄМО КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНИТИ ЗАКРИТТЯ ШКІЛ З УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ НАВЧАННЯ, а також ліквідацію і злиття україномовних класів з класами з російською мовою навчання, що практикують сьогодні владні структури на Донеччині.

Вимагаємо дати доручення Генеральному прокурору України здійснити перевірку ліквідаційних рішень Макіївської та Донецької міських рад щодо вищезазначених шкіл і внести протести з цих питань, припинити тиск на батьків дітей вищезазначених шкіл.

Звернутись до Кабінету Міністрів України виділити додаткові кошти на фінансування 4 шкіл, а це всього близько 4 млн. гривень у рік, набагато менше, ніж 28 мільйонів гривень, які КМУ виділив для школи в м.Єнакієвому, де навчався Президент України.

Марія ОЛІЙНИК, представник батьків шкіл в судах, голова Донецької обласної організації Конгресу Українських Націоналістів, заступник голови Донецької обласної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка