На Львівщині відкрили пам’ятний знак воякам УПА

12 серпня  у селі Облазниця на Львівщині  вшанували воїнів Української повстанської армії, що боролися за незалежну Україну. Зараз у селі  живуть вояки УПА Козак Іван Степанович 1922 року народження і Бундик  Олександр  Тихонович 1925 року народження. Село Облазниця є малою батьківщиною українського патріота Олексія Данилишина, який був засуджений комуно-більшовицькою владою за участь у молодіжній організації «Месники» на 25 років позбавлення волі. Відбув сім років каторги у таборі казахстанського Джезказгану. Нині він – активний член Конгресу Українських Націоналістів. Наш наставник та ідейний провідник. Саме з його ініціативи виник проект до 70-річчя створення УПА, названий «Хрест Заслуги» ходорівчанином Володимиром Мелехом.

Після Служби Божої у храмі  великомученика Євстахія, яку провів  отець Петро Пиріг, була відправлена панахида за загиблими воїнами УПА із сіл Облазниця, Жирівське, Нове Село, Корнелівка. До відправи  панахиди долучилися отець Іван  із села Сулятичі  та отець Олександр із села Жирівське. У такому ж складі всечесніших отців: Петра, Івана і Олександра — було проведено посвячення пам’ятного знаку «Хрест Заслуги», що постав перед приміщенням сільської ради. Він завершив Алею слави борцям за незалежність України, ставши  в ряд між Стрілецькою могилою і пам’ятником  жертвам  Другої світової війни.

Члени Жидачівського товариства «Пам’ять» на чолі із керівником Володимиром Гавроном сальвою уславили  Героїв ОУН-УПА, ніби повернувши всіх у минуле.

Під час урочистостей голова районної ради Ігор Кос вручив  грамоти учасникам  повстанської боротьби Івану Козаку і Олександру Бундику.

На мітингу також виступили  автор книги «Дзвони Памяті» Олексій Данилишин, заступник голови райдержадміністрації Олег Кизима, обласний депутат Андрій Кіт, голова громадської організації «Небайдужі» Ігор Ожиївський, районний депутат Михайло Марків, голова Ходорівської організації Конгресу Українських Націоналістів Володимир Мелех, сільський голова Станіслав Стрийський.

Слова вдячності звучали на адресу Андрія Кота, що виступив меценатом у створенні пам’ятного знаку  «Хрест Заслуги» в селі Облазниця і у виданні нової книги О. Данилишина «Повстанськими стежками Жидачівщини».

Свято для присутніх створили культпросвітні працівники сіл місцевої  ради: Цан Ганна, Гаранько Марія, Прислупська Оксана, Чмелик Марія, Ольшанецька Василина, Проць Олександра за участі Йосипа Гаранька  Галини Гудзоватої, Ольги Ольшанецької.  Чарували своїми піснями стриянка Наталія Бабяк, онучка ветерана УПА Мирослава Сенів. Потішили танцями дівчата  Соломія Микитин, Христина Сумик, Христина Мартинюк, Марія Плечінь – під керівництвом студентки Стрийського аграрного технікуму Надії Богів. Вразили своєю щирістю художні читання Христини Мелех і Володимира Акуліча з міста Ходорова.

На завершення свята у виконанні всіх учасників зібрання прозвучав Гімн України.

Наталія Мелех