Смолоскипний марш на честь Степана Бандери у Києві

1 січня 2013 року громада Київської міської організації Конгресу Українських Націоналістів взяла участь у смолоскипному марші на честь 104-ї річниці з дня народження Провідника української нації Степана Бандери.

Марш, ініційований Київською організація ВО «Свобода», почався о 18:00 біля пам’ятника Тарасу Шевченку. Націоналісти пройшли з запаленими смолоскипами по бульвару Тараса Шевченка і далі Хрещатиком, скандуючи гасла «Бандера – наш герой», «Бандера прийде – порядок наведе». Марш закінчився на Майдані Незалежності мітингом, де виступили активісти ВО «Свобода» та інші політичні діячі.

Від імені членства та голови КУН Степана Брацюня слово взяв голова КМО КУН Юрій Шепетюк. Він привітав українців з 104-ою річницею з дня народження Провідника нації Степана Бандери. Юрій Шепетюк зазначив, що незабаром буде створено пантеон Героїв України, серед яких Степан Бандера посяде належне йому чільне місце. Голова Київської міської організації КУН звернувся до депутатів ВР України з вимогою добитися демонтування символу неіснуючої совєтської держави – п’ятикутної зірки над куполом будівлі парламенту, що ганьбить український прапор як символ української держави. Як наголосив Шепетюк, за це є кримінальна відповідальність.

Наостанок Юрій Шепетюк прочитав свій власний вірш, присвячений Провіднику нації, під назвою «Прапор – Бандера».

«Україні потрібен Бандера,
Учора, сьогодні, завжди,
Щоб знову її не роздерли
Новітні комуно-кати.

Україні потрібні Бандери,
На заході, сході, повсюди,
Щоб сильною стала держава,
Щоб правду вернуть межи люди.»

Вірш закінчується словами-побажаннями:

«Хай в кожному з нас дух Бандери
Долає ментальність раба!
Хай в душах усіх українців
Возродиться воїн УПА!

Доволі плачу: «Ще не вмерла…»,
Плачем не здобудеш свободи,
Піднімемо прапор Бандери
На Заході, Сході, повсюди!»

У заході взяли участь представники усіх районних у Києві організацій Конгресу. Зокрема від Дніпровської районної організації вшанувати Бандеру прийшли Володимир Петранюк, Михайло Павленко, Іван Попадинець та Оксана Опимах. Подруга Оксана дала інтерв’ю телеканалу «ТВі». На запитання журналіста, чи вважає вона Степана Бандеру героєм України, Оксана відповіла, що Степан Бандера – не тільки герой України, Степан Бандера є символом української нації, її правди і волі.

За активну діяльність, спрямовану на утвердження національної ідеї, були відзначені члени Дніпровської районної організації – Володимир Петранюк, Оксана Опимах, Михайло Павленко, які саме тут, на Майдані, у день народження Провідника, отримали подяки Конгресу Українських Націоналістів.

Дніпровська районна у місті Києві організація КУН