У Львові відкрили меморіальну дошку Мирославу Січинському

29 січня, у день пам’яті Героїв Крут, на  будинку Львівської обласної ради було урочисто відкрито меморіальну дошку Мирославу Січинському. На дошці напис: «Тут у колишньому будинку Австро-Угорського намісництва 12 квітня 1908 року український патріот Мирослав Січинський скарав на смерть намісника Галичини шовініста А. Потоцького за кривавий терор проти українського народу та фальшування виборів».

Як повідомив заступник Голови Конгресу Українських Націоналістів, депутат Львівської облради 4-5 скликань Роман Дідусь, дошку Мирославу Січинському, чий  героїчний чин став зразком для дій борців за волю України на роки наперед, було встановлено за ініціативи депутатів Львівської обласної ради першого демократичного скликання.

Організатором заходу виступив Олесь Ворона за активного сприяння конгресівця Романа Дідуся.

На відкритті меморіальної дошки промовці підкреслювали, як важливо українцям  пам’ятати про героїчну боротьбу своїх попередників із окупантами. Заступник Голови Конгресу Роман Дідусь зазначив, що відкриття цієї дошки у теперішній складний і буремний час має стати застереженням для ворогів України.

Олесь Ворона сказав у своїй промові, що саме Мирослав Січинський став взірцем для наступних героїв України, зокрема Миколи Лемика та Степана Бандери й інших борців, які на Львівському процесі 1936 р. відмовились говорити окупаційною польською мовою.

«На суді Мирослава Січинського вперше в історії процесуальний документ був викладений лише українською мовою, оскільки Січинський відмовився прийняти утраквіктичний акт обвинувачення, тобто – виготовлений польською і українською мовою», – розповів Олесь Ворона.

На думку львівських патріотів, відкриття меморіальної дошки студенту Мирославу Січинському має надихнути сучасне українське студентство на безкомпромісну боротьбу за Українську державу сьогодні.

Прес служба КУН