Урок пам’яті Героїв Небесної Сотні

26 лютого в бібліотеці імені Андрія Малишка в Дніпровському районі м. Києва відбувся  відкритий „Урок пам’яті” для учнів ЗОШ №183, присвячений Героям Небесної Сотні. Колектив бібліотеки, на чолі з Надією Хвоєю, фактично створив під своїм дахом клуб  патріотів. Провели  „Урок пам’яті”  представники Театру української традиції «Дзеркало» і  активісти Конгресу Українських Націоналістів.

Голова осередку Конгресу в Дніпровському районі м. Києва, директор театру «Дзеркало» Заслужений діяч мистецтв України Володимир Петранюк привітав учнів школи №183 гаслом „Слава Україні”, на що юнацтво дружно відповіло традиційним „Героям Слава”.

Пролунав славень України у виконанні актриси театру ”Дзеркало” Анни Коваленко. Аудиторія з піднесенням співала разом з актрисою пророчі слова українського гімну:

Станем браття в бій кривавий

Від Сяну до Дону

В ріднім краю панувати не дамо нікому…

Володимир Петранюк підкреслив значення богатирського чину „Небесної Сотні” і її неоціненний приклад, який надихає бійців, що зараз захищають  соборність і цілісність нашої держави на Сході, в неоголошеній війні з імперською Росією.

Своїми спогадами про буремні події Революції Гідності з юнацтвом поділився член Головного Проводу Конгресу Українських Націоналістів, сотник 34-ої сотні Майдану, військовий референт Конгресу Ігор Рудник.

Затамувавши подих юнаки і дівчата слухали розповіді бойового сотника про те, як він зупинив першу  шеренгу вояків беркута, як палили барикади Майдану, і як українські дівчата розливали «коктейлі Молотова» і подавали майданівцям «набої».

А після цього настала урочиста хвилина мовчання  і було зачитано імена бійців Небесної Сотні. Тим більше була зворушлива ця хвилина, що один з героїв Небесної сотні Юрій Поправка навчався саме  у школі № 183  м. Києва. Магічні слова української пісні «Плине кача» завершили зустріч, як Молитва за всіх загиблих Героїв України.

Слава Україні!

Героям Слава!

Прес-служба КУН