В Центрі Конгресу відкрилась нова експозиція плакату під назвою «Надія Савченко»

Сьогодні, 19 червня 2015 року в м. Києві   у Музейно-патріотичному центрі  Конгресу Українських Націоналістів, що на  площі Слави, за адресою вул. Дніпровський узвіз, 1,  відбулось  відкриття нової експозиції плакатів під назвою «Надія Савченко» та прес-конференція, що присвячена символу незламності духу України, Надії Савченко. Вчора виповнився  рівно рік, як відома українська льотчиця, Герой України та народний депутат України перебуває  в заручниках у Кремля.

Захід  організований   дирекцією журналу «Музеї України» спільно  з Конгресом Українських Націоналістів.

У прес-конференції взяли участь відомий громадсько-політичний діяч і  сестра Надії Віра Савченко, екс-комбат «Айдару» Сергій  Мельничук, кращий плакатист АТО та діючий бієць 92 бригади ЗСУ(Щастя) Юрій Нерослік, а також Голова Конгресу Українських Націоналістів  Степан Брацюнь.

Конференцію провів  головний редактор журналу «Музеї України» Віктор Тригуб.

Голова Конгресу Українських Націоналістів Степан Брацюнь наголосив: «Надія Савченко для нас є символом боротьби, незламності  національного духу і прикладом справжньої відваги та мужності українського воїна. Допоки є такі герої , як наша Надія – Україну не переможе жоден агресор. Ми —  українці — маємо так діяти , щоб українська політична верхівка не лише говорила, а й робила все для того, щоб визволити із брутальних кремлівських застінок цю героїчну жінку».

Сергій Мельничук поділився з присутніми  спогадами про трагічні бої  17-18 червня 2014 року,  і про той день, коли Надія потрапила в полон  та її підступно викрали російські спецслужби. Він зазначив: «Надію звинувачують у загибелі на сході України російських журналістів. Неправда, коли кажуть, що вона керувала артилерією. Тією військовою операцією керував я. Надія немає жодного стосунку до того бою.  Російська сторона грубо порушує права віськовополоненої!»

Віра Савченко проінформувала про теперішній стан справи проти її сестри Надії  та наголосила на абсолютній відсутності будь-якої  законності у російському правосудді. Також вона відзначила, що українська держава замало прикладає  зусиль для визволення  громадянки України  з полону і наголосила на замовчуванні реальної кількості жертв  війни на Сході України: «Її ( війну) можна було зупинити ще під час кримських подій, але тоді керівництво побоялася вступити у відкритий бій з російськими агресорами: порахували, що прямі людські втрати  будуть понад 12000. А зараз ми маємо значно більші втрати. Таких Надій Савченко закопано  на Сході України вже десятки тисяч. Але  про це замовчують».

Свої плакати, присвячені Надії, представив Юрій Нерослік(Харків), який зазначив, що  «Надія надихає мене своєю боротьбою». Також  у присутніх була можливість побачити і роботи Олександра Руденка (Львів), що теж присвячені героїні.

Всі учасники конференції висловили єдину  думку про кволість української влади і  світової спільноти щодо реальних дій для визволення Надії Савченко.

«Надія проста, добра і дуже скромна людина. Вона  просто виконує свою роботу – захищає Україну…Вона знає, що українці про неї хвилюються і це її підтримує. Але, героєм  себе не вважає» – додала  Віра Савченко.

«Виставка була підготована і змонтована буквально за добу! — розповів член Головного Проводу Конгресу Українських Націоналістів, керівник військової референтури Конгресу Ігор Рудник, — Спасибі за дієву підтримку фронтовика Юрія Неросліка, чия персональна виставка у нас вже кілька місяців. Як завжди на висоті команда Музею плакату. Сюди постійно йдуть люди!»

Виставка триватиме близько місяця. Зараз  на експозиції «Надія Савченко» представлено понад два десятки плакатів з фотографіями та з віршами української льотчиці. Художники пообіцяли її поповнювати новими роботами. Вхід —  безкоштовний

Прес-служба КУН