Конгрес — на захисті рідної мови

У столиці, 17 листопада 2016 року, під будівлею Конституційного Суду України, зібрались представники національно-патріотичних сил та небайдужі громадяни, з метою підтримати подання народних депутатів ВР про скасування сумнозвісного закону Ківалова-Колесніченка («Ка-Ка»).

Крім державних і прапорів Конгресу Українських Націоналістів, на заході майоріли прапори  ВО «Свобода» та Української партії. У пікеті  взяли участь і народні депутати ВР попередніх скликань, представники УНСО, Просвітницького центру національного відродження імені Євгена Чикаленка, Руху захисту української мови, а також  звичайні свідомі кияни, волонтери та  представники ЗМІ.

Нагадаємо, що 17 листопада 2016 року в КСУ розпочалося пленарне засідання із розгляду подання про визнання неконституційним «мовного» закону Ківалова-Колесніченка.

Голова Конгресу Українських Націоналістів Степан Брацюнь, який завітав на акцію разом з  активістами партії, у своєму виступі наголосив: «У ці важкі, темні часи для України наша мова є не лише ідентифікатором української нації. Вона також чудово показує, хто є хто на сьогоднішній день при владі в нашій державі, і чи взагалі можна назвати таку владу проукраїнською.

Зараз вже зрозуміло всім, що закон «Ківалова-Колесніченка» — це один із найвразливіших для України як держави елемент гібридної війни Кремля, що давно і підступно ведеться проти українського народу на всіх фронтах. І так само, як так зване «АТО» на Сході  давно має бути названо війною, так само і цей антиукраїнській по своїй суті та прийнятий з численними порушеннями Конституції України «закон Ка-Ка» має бути давно скасовано. Без варіантів!»

Крім виступів політиків та громадських діячів, які розповідали про обставини прийняття сумнозвісного закону, тривалу боротьбу за його скасування та про зухвале порушення Конституції і, відповідно, прав усіх українців, виступили й звичайні громадяни.

Зокрема, пані Ганна Романюк, що зараз відстоює своє право на обслуговування українською мовою у відомій мережі фітнес клубів «Спорт Лайф» (Sport Life), де проігнорували її прохання та законне право обслуговуватись українською,  а натомість продовжили користуватись виключно мовою країни-агресора. Усіх небайдужих вона запросила на засідання Апеляційного суду м. Києва, що відбудеться 22 грудня цього року, на якому розглядатиметься судовий позов на захист мовних прав громадянки України Ганни Романюк.

Всі присутні на заході висловили впевненість, що антиукраїнський закон «Ка-Ка» має бути скасовано якнайшвидше, адже зухвале порушення ним ст. 10 Конституції очевидне для кожного українця.

Захистимо наші права і мову!

Фото — Аліна Василенко

Більше світлин — на офіційній сторінці  Конгресу в соцмережі «Фейсбук»


Прес-служба КУН