У Києві відзначать 75-річчя проголошення Акту відновлення Української Держави

У вівторок, 05 липня 2016 року, о 18.00 годині, в Національному центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім» за адресою вул. Хрещатик, 2,  відбудеться сценічна інсталяція з нагоди 75-ої річниці проголошення Акту відновлення Української держави, виголошеного Ярославом Стецьком  та затвердженого Національними Зборами у Львові 30 червня 1941 року. Національні Збори за ініціативою Організації Українських Націоналістів  утвердили в цей день волю українського народу до відновлення незалежної Української  Держави на своїх етнічних землях, відновили суб’єктність української нації на світовій шахівниці, виступили політично, а згодом і збройно проти двох найпотужніших людиноненависницьких та народовбивчих потуг 20 ст. – сталінсько-комуністичного СССР і нацистсько-гітлерівської Німеччини та закликали українців «не скласти зброї так довго, доки на всіх українських землях не буде створена Українська Суверенна Держава».

Захід відбудеться з ініціативи Конгресу Українських Націоналістів, за підтримки Всеукраїнського громадсько-політичного руху «Український дім».

У програмі:

1) Вітання від:

— Патріарха Київського та всієї Руси-України Його Святості Філарета;

— Патріарха Української Греко-Католицької церкви Блаженнішого Святослава;

— Верховного Архиєпископа-Емерита Української Греко-Католицької  Церкви Блаженнішого Любомира Гузара;

— Голови Українського Державного Правління Богдана Федорака, якому Ярослав Стецько передав Клейноди Української Держави проголошеної Національними Зборами 30 червня1941 року;

2) сценічні інсталяції «Волею Українського Народу: проти Гітлера і Сталіна».

режисер – Микола Стефаник, автор ідеї – Тарас Процев’ят;

3) виступи:начальника Генерального штабу Збройних Сил України (1993–1996), генерал-полковника Анатолія Лопати, начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України у 1991-1994 роках, народного депутата України 2-го скл., голови СОУ генерал-лейтенанта Олександра Скіпальського, а також відомих політиків, громадських діячів та науковців.

Початок – о 18.00 год.

Пряма відео-трансляція за посиланням: https://youtu.be/GDYPFRNiwPo

Серед запрошених: ієрархи Українських церков, духовенство, політики, громадські діячі, науковці, учасники Майдану, військові, волонтери та представники ЗМІ, широка українська громадськість та друзі України.


Прес-служба КУН