ЗАЯВА Головного Проводу Конгресу Українських Націоналістів від 08 грудня 2019 року щодо політичної ситуації в Україні

Впродовж півріччя правління команди новообраного президента Володимира Зеленського Україна з держави, у якій ціною надзусиль громадянського суспільства  впроваджувалися сутності та цінності Революції Гідності, постійно міцніла українська армія, мужньо відбиваючи воєнну агресію Московщини, розпочали повільно, але стабільно рости економіка, посилюватися верховенство права та боротьба з корупцією, відроджуватися українська духовність, церква, мова, культура і освіта,  майже миттєво погрузилася в перманентну, системну політичну, соціально-економічну та морально-духовну кризу, яка з катастрофічною швидкістю поглиблюється, балансуючи на грані збурення громадсько-політичної ситуації, масових протестних акцій і, як наслідок, скочування до авторитаризму, дестабілізації та дезінтеграції держави.

Усвідомлюючи виклики та небезпеки, які постали перед українською нацією та державою, вимагаємо від президента Володимира Зеленського, підконтрольної йому більшості у Верховній Раді України та Уряду:

 1. Постійно вживати усіх можливих заходів, щодо визнання РФ державою – агресором, незважаючи на право вето Росії в Раді безпеки ООН,  в.т.ч. через міжнародні суди відповідної юрисдикції. Адже Міжнародний кримінальний суд (Гаазького трибуналу) визнав цьогоріч у своєму щорічному звіті, що   ситуація на території Криму і Севастополя рівнозначна міжнародному збройному конфлікту між  Російською Федерацією і Україною. Даний міжнародний збройний конфлікт почався не пізніше 26 лютого, коли Російська Федерація задіяла особовий склад своїх збройних сил для отримання контролю над частинами території України без згоди уряду України.
 2. Не поступитися національними інтересами України в часі зустрічі в нормандському форматі, жодних компромісів щодо унітарної держави та федералізації, європейського та євроатлантичного курсу, жодних виборів на тимчасово окупованих територіях Донбасу до виконання умов безпеки, деокупації та реінтеграції  — виведення російських військ та воєнної техніки, встановлення контролю над державним кордоном, роззброєння незаконно озброєних формувань, притягнення винних в міжнародних та міжнародних кримінальних злочинах до відповідальності, припинення міжнародних судових процесів проти Російської Федерації. Жодних компромісів щодо деокупації та повернення Криму Україні.
 3. Оскільки Організація Об’єднаних Націй проголосила десятиліття сімейного фермерства в світі і визначила голод найбільшою загрозою людства, зняти з розгляду законопроекти 2178-10, 2194, 2195, проголосовані в першому читанні, які перетворюють святу українську землю в банальний товар, несуть загрозу національній безпеці не меншу, ніж воєнна агресія Росії, невідкладно оголосити Всеукраїнський референдум та дати право українському народу самостійно вирішити чи продавати сільськогосподарську землю. Нам потрібен не ринок землі, а ринок угод на оренду землі з Державним земельним банком через  прозорі тендерні процедури. Земля повинна залишатися згідно стст. 13 та 14 Конституції України  об’єктом права власності Українського народу, основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.
 4. Негайно припинити «торгівлю на крові» з Росією, поставки в Україну російського вугілля та електроенергії, які відновилися з приходом до влади новобраного президента та  партії «Слуга народу», що не лише наносить значну шкоду енергетичній та вуглевидобувним галузям, українським енергетикам та шахтарям, але й сприяють фінансуванню збройної агресії Московщини в Україні, вбивство українських воїнів та мирних українських громадян. Не допустити зради національних інтересів через закупівлю російського газу, який є не товаром, а інструментом шантажу та маніпуляцій Росією державами-покупцями, корупційним засобом закріпачення інших держав та народів.
 5. Забезпечити повне і всебічне розслідування, проведення міжнародної фонологічної експертизи на ідентичність, фактів оприлюднених в  т.з. записах розмов  із кабінету Голови ДБР, які можуть свідчити про безпрецедентне втручання посадових осіб Офісу президента, Генерального прокурора України та інших посадових осіб в слідчо-оперативну діяльність Державного Бюро Розслідувань, формування практики політичних переслідувань та вибіркового правосуддя,  скочування держави до авторитаризму.
 6. Припинити діяти в інтересах окремих олігархів, лоббіювати власний бізнес через «потрібні» рішення монобільшості у Верховній раді України на шкоду національним інтересам та добробуту громадян. Забезпечити оперативне розслідування фактів умисного доведення до банкрутства більше 80 банків через виведення коштів вкладників за кордон, і, в першу чергу, — 155 млрд. грн із Приватбанку, притягнути винних до передбаченої законом відповідальності, повернути викрадені кошти.
 7. Оскільки вибори давно закінчилися, припинити «культивувати» в Україні та на міжнародній арені дилетантські, популістські та пропагандистські прожекти типу  «просто перестати стріляти», «виборів на окупованій території наступного року», «муніципальних дружин», «всезагальної амністії» та ін., взяти за основу плану  реінтеграції Донбасу та Криму апробований досвід багаторічного та поетапного повернення до мирного життя постнацистської Німеччини у 1945-1950-х рр.
 8. Негайно припинити дії, спрямовані на демотивацію та моральне приниження української армії, інших військових формувань, як інститутів, та їхнього особового складу, зневажливе ставлення до ветеранів війни та волонтерів, жертовність яких тримало та  тримає мирне небо над Україною.
 9. Негайно припинити сфабриковані «прислужниками з ДБР» кримінальні провадження щодо військовиків, ветеранів війни та волонтерів, і, в першу чергу, начальника Головного управління розвитку і супроводу матеріального забезпечення Збройних сил України кіборга, генерал-майора Дмитра Марченка та багатьох інших.
 10. Припинити політику ослаблення безпекового сектору та армії через призначення дилетантів, акторів, бізнесменів та одночасного витіснення високофахових, вмотивованих та патріотичних офіцерів із служби. Яскравим прикладом стало виведення єдиного кваліфікованого заступника секретаря РНБО Сергія Кривоноса зі складу Міжвідомчої комісії з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю та Міжвідомчої робочої групи з підготовки пропозицій зі зміцнення обороноздатності держави, яка, в т.ч., займалася підготовкою створення боєздатних сил місцевої самооборони.
 11.  Відновити згорнуті програми закупівлі нової військової техніки та озброєнь для української армії, продовжити їхню модернізацію, форсувати розробку нових типів, і в перше чергу непілотованих літальних апаратів, ракетних та високоточних озброєнь нового покоління. Розморозити підвищення зарплат та соціальних виплат військовослужбовцям.

Ігнорування цих та багатьох інших, пане Президенте, вимог громадянського суспільства щодо безкомпромісного захисту національно-державних інтересів України, встановлення верховенства права та справедливості, може змусити народ реалізувати своє право на пряме народовладдя, передбачене Конституцією України, що може призвести до дестабілізації держави, яка буде на руку лише агресору, ворогам України.

Голова

Конгресу Українських Націоналістів                                 Степан Брацюнь