Заява Конгресу Українських Націоналістів із приводу рішення установ і громад Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ щодо об’єднання з Українською Греко-Католицькою Церквою.

Конгрес Українських Націоналістів схвалює рішення церковних установ і громад Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ (о) ввійти в канонічну й організаційну єдність з Українською Греко-Католицькою Церквою.
Правильність такого рішення в нас не викликає жодного сумніву. Адже Конгрес Український Націоналістів завжди виступав за поєднання українських церков в одну єдину Церкву київської традиції з патріаршим устроєм. Рішення Собору від 18 березня 2020 року є важливим кроком до такого єднання.
Свято-Дмитрівська церква Харкова з початку 1990-х років об’єднувала і консолідувала усі здорові національні сили Харкова, ідеологічні засади яких базуються на християнських цінностях.
З дня заснування Конгресу Українських Націоналістів на чолі з п. Славою Стецько архиєпископ Харківський і Полтавський Ігор Ісіченко, завжди був бажаним гостем на найвищих зібраннях та урочистостостях Конгресу, ми разом працювали на ниві відродження Української Самостійної Соборної Держави та її духовності. І КУН, і харківська спільнота УАПЦ одночасно наштовхувалися на шалений опір совєтської партноменклатури, на яку Кремль покладав функцію постійної протидії національно-патріотичному рухові, провокацій та перешкод становленню УАПЦ.
Ми знаємо, з якими труднощами довелося зіштовхнутися особисто владиці Ігорю, який ніколи не мирився з неправдою та завжди протистояв намірам будь-якої влади зробити із Церкви підконтрольний орган та втягнути Харківську-Полтавську єпархію в сумнівні політичні проєкти. Протягом усіх цих років, попри численні спроби дискредитації, він зумів уберегти ввірену йому Богом релігійну спільноту від руйнівних московських впливів, таких небезпечних для Церков східного обряду.
Конгрес Українських Націоналістів рішуче засуджує втручання деяких громадських діячів Харківщини у парафіяльне життя Свято-Дмитрівського храму та спроби перешкодити здійсненню її правочинного статутного рішення. Агресивні заяви цих діячів можуть призвести до непорозумінь не тільки серед українських релігійних конфесій, а й у громадсько-політичному русі в Україні.
Прикро, що серед підписантів стоїть прізвище очільника Харківської обласної організації Конгресу Богдана Дякова, який не повідомив Голову Конгресу Українських Націоналістів про підписання звернення загальноукраїнського рівня. Цей прикрий випадок, пов’язаний із одноосібними діями Богдана Дякова, буде розглянуто на найближчому засіданні вищого партійного керівного органу — Президії Головного Проводу Конгресу.

Голова Конгресу Українських Націоналістів Степан Брацюнь