МНОГАЯ ЛІТА, ДРУЖЕ !

Сьогодні, 28 травня, у свято Вознесіння Господнього, відзначає 92-й день свого народження відомий політичний і громадський діяч, учасник національно-визвольних змагань, довголітній в’язень совєтських концтаборів Орест Васкул. Конгрес Українських Націоналістів сердечно вітає  нашого друга, багатолітнього голову Київського крайового Братства ветеранів ОУН-УПА, незламного борця за самостійну Україну, в якого навіть псевдо «Граніт» відповідає його твердій волі в боротьбі за високі ідеали, з уродинами і бажає йому міцного здоров я, добра та щастя на многії і благії літа.

Син сотника Української Галицької Армії Петра Васкула, він продовжив святу справу свого батька і виконував її з честю. До визвольних змагань долучився ще підлітком, вступивши до лав Юнацтва ОУН, а невдовзі став членом ОУН (б). Воював у лавах Дивізії «Галичина», потрапив у полон і був запроторений у Башкирську АССР. Врешті зумів утекти, але 1947 року його заарештували. Вирок —  25 років таборів посиленого режиму та 5 років позбавлення прав. Звільнений 1956 року. Проживав у Воркуті. Згодом повернувся в Україну. 1984 року  друга Ореста знову  заарештували за антирадянську діяльність та засудили до 11 років ув’язнення. Звільнений 1987 року.

Як тільки над Україною зажевріло свободою, Орест Васкул знову серед тих, що «стали волі насторожі», щоб збудувати Українську державу, гідну подвигу полеглих героїв. Він – член Головного Проводу ОУН(б). Бере активну участь у розбудові Конгресу Українських Націоналістів.

Поважний вік не став для друга Ореста Васкула перешкодою в громадсько-політичній діяльності. Тож його невтомність, непохитна віра у світле майбутнє України, яка здолає лютого ворога в личині імперської Москви, надихає нас і служить прикладом.

Разом – здолаємо всі незгоди. Нехай береже Вас Господь на многії і благії літа!

Слава Україні! Героям слава!

Голова Конгресу Українських Націоналістів,

Степан Брацюнь