Заява Конгресу Українських Націоналістів

Конгрес Українських Націоналістів заявляє, що соціальна та економічна політика Президента Віктора Януковича та його команди несе пряму загрозу національній безпеці України.

Непрофесійні та поспішні пенсійна, податкова реформи, скасування пільг уже спричинили масові протести українських громадян. Суспільна напруга зростає щораз, коли біло-блакитні «реформатори» виступають зі своїми законодавчими нововведеннями. Проте у разі прийняття закону про продаж земель сільгосппризначення підніметься хвиля протестів, яка може призвести до новітньої Коліївщини. Українські селяни, у яких заберуть найбільшу їхню цінність – землю, не зупиняться ні перед чим.

Конгрес Українських Націоналістів вважає, що сьогодні єдиним правильним рішенням задля збереження громадянського спокою у державі є продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення.

Ми переконані, що законодавча база України у сфері земельних відносин потребує суттєвого доопрацювання. Земельна реформа має ставити собі за мету не вільний ринок землі, а широкий комплекс заходів із соціального та економічного розвитку села, створення сприятливих умов для діяльності фермерських господарств, виробництва екологічних продуктів, захисту рекреаційних зон тощо. Наразі влада обслуговує інтереси великих агрохолдингів, які вже сьогодні завдяки різним маніпуляціям із законодавством заволоділи сотнями тисяч гектарів українських чорноземів, тоді як село продовжує стрімко занепадати.

Окрім цього, нещодавно Мінагрополітики озвучило середню вартість одного гектару ріллі в Україні після переоцінки, яка становитиме приблизно 20 тисяч гривень, тобто 2,5 тисячі доларів США. Для порівняння: за оцінками експертів вартість ріллі у Румунії становить 5 тис. дол., Польщі – 6,6 тис. дол., США – 11 тис. дол., Франції – 12,5 тис. дол. Тобто українська влада через так звану земельну реформу планує розгорнути масштабний грабіж українських селян, яких доведено до зубожіння, тому вони муситимуть продавати свою землю за безцінь.

Конгрес Українських Націоналістів звертається до Президента України Віктора Януковича, прем’єр-міністра Миколи Азарова, народних депутатів України винести проект закону «Про ринок земель» на широке громадське обговорення, почути голос українських селян та не допустити руйнації українського села.

Головний Провід  Конгресу Українських Націоналістів