На Львівщині вшанували пам’ять бойовиків ОУН Біласа та Данилишина

Кожному небайдужому до своєї історії українцю відомі імена Василя Біласа та Дмитра Данилишина. Це легендарні бойовики ОУН, які, виконуючи наказ Проводу, героїчно поклали свої життя на  вівтар свободи 23 грудня 1932 року.

Цього року націоналісти Львівщини зібралися у місті Городку, аби вшанувати пам’ять героїв на місці їхнього героїчного чину, біля теперішньої райдержадміністрації, де за часів Польщі розміщувалася пошта. Вишикувавшись у колону, що налічувала декілька сотень переважно молодих людей, патріоти рушили від Майдану Гайдамаків, що у центрі міста, до колишньої пошти. Під бій маршових барабанів учасники ходи скандували патріотичні гасла, над колоною розвівалися державні знамена, а також червоно-чорні прапори Конгресу Українських Націоналістів та інших партій і громадських організацій.

Біля райдержадміністрації розпочалось урочисте віче на честь 80 річниці героїчного чину Біласа і Данилишина. На ньому були присутні представники духовенства, ветерани Всеукраїнського братства ОУН-УПА, молоді патріоти націоналістичних партій та громадських організацій. Після виступу священників слово надали заступнику Голови КУН Роману Дідусю. Друг Роман зацитував вірш Олени Теліги, присвячений бойовикам ОУН, та закликав наслідувати героїчні чини наших попередників, для яких найбільшою нагородою була смерть за Україну.

Після закінчення віча колона з запаленими смолоскипами рушила на місцеве кладовище, де на могилах січових стрільців була відправлена поминальна панахида за борцями за волю України.

Слава Україні! Героям Слава!

Голова осередку КУН с. Суховоля                                                      Любомир Міклуш