Спільна заява опозиційних національно-патріотичних сил

Минуло два роки з того часу, як влада на чолі із президентом Віктором Януковичем зрадила національні інтереси України, ратифікувавши так звані Харківські угоди. Грубо порушивши Конституцію України, влада продовжила термін перебування Чорноморського флоту Російської Федерації, який, по суті, є спадкоємцем окупаційних військ Росії, які знищували суверенітет Української держави в ХХ столітті.

Незважаючи на протести громадськості та шалений супротив опозиційних фракцій парламенту, провладна більшість ратифікувала ці зрадницькі угоди. Тоді Янукович запевнив українське суспільство, що наша держава отримає великі дивіденди від Харківських угод, які відчує на собі кожен українець.

Минуло два роки. Українська держава повсякчас має проблеми із чужоземним військом на своїй території, Чорноморський Флот РФ поводить себе виклично і агресивно, не допускає на територію баз українських спеціалістів, загрожує екологічній безпеці регіону, безпеці судноплавства в українських територіальних водах, сприяє створенню міжнаціональної напруги в регіоні.

Що отримали прості українці від підписання Харківських угод? Де ті золоті гори, які наобіцяв нам Янукович і його команда взамін здачі національних інтересів? Впродовж цих двох років двосторонні відносини між Україною та Російською Федерацією не можна назвати не те, що братніми, а навіть дружніми. Росія, дотримуючись старих імперських звичок, продовжує «виховувати» Україну надвисокими цінами на газ, торговельними війнами, економічним та політичним шантажем, заявами, що межують із посяганням на суверенітет України тощо.

Ми вимагаємо денонсувати ганебні та небезпечні для суверенітету Української держави Харківські угоди та відповідно до Конституції вивести Чорноморський Флот Російської Федерації із території України.

Українська Народна Партія

Конгрес Українських Націоналістів

УНА – УНСО

Спілка Офіцерів України

ВТ “Просвіта”