У Дніпропетровську під вибухи відбувся мітинг опозиції

27 квітня у м. Дніпропетровську відбувся мітинг опозиційних сил. Представники Конгресу Українських Націоналістів, «Батьківщини», «Фронту змін», ВО «Свобода», «Нашої України» вимагали у влади припинити політичні репресії та наступ на свободу слова, а також забезпечити достойний соціальний захист українців.

Під час мітингу протестувальники помітили дим, що заповнив вулиці, пізніше стало відомо, що саме в цей час у кількох місцях Дніпропетровська пролунали вибухи.

Голова Дніпропетровської обласної організації Конгресу Микола Хоменко так прокоментував цю подію: «Ми переконані, що вибухи у нашому місті сплановані для дестабілізації ситуації, як у самому місті, так і в державі загалом напередодні парламентських виборів. Зараз у місті атмосфера напружена. Проте ми закликаємо городян не впадати в паніку і зберігати спокій».

Він підкреслив, що опозиційні сили Дніпропетровська докладуть максимум зусиль для цього.


ЗАЯВА

ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ — ЧЛЕНІВ КОМІТЕТУ ОПОРУ

ДИКТАТУРІ ДНІПРОПЕТРОВЩИНИ

Рішуче засуджуємо терористичні акти, які вчинені сьогодні у Дніпропетровську, внаслідок чого постраждали невинні люди. Вважаємо це замахом на громадянський мир та спокій в Україні.

Ми висловлюємо своє співчуття всім потерпілим та бажаємо їм якнайскорішого одужання.

Звертаємося до правоохоронних органів з вимогою провести всебічне та об’єктивне розслідування терактів, знайти виконавців та замовників і притягнути їх до відповідальності.

Звертаємося до громадськості з закликом не піддаватись паніці і зберігати спокій.

Від нас, мешканців міста, сьогодні залежить яким чином у подальшому будуть розвиватися події, чи зможемо ми дати відсіч злочинцям та зберегти наші права і свободи, чи ці теракти будуть використані з метою залякування громадян, відволікання їхньої уваги від гострих політичних та соціально-економічних проблем, згортання демократії в Україні.


Від обласних організацій партій — членів комітету опору диктатурі

ВО «Батьківщина»

«Фронт змін»

«Конгрес українських націоналістів»

ВО «Свобода»

Народний союз «Наша Україна»

«Народний рух України»

«Народна самооборона»

Прес-служба КУН