Володимир Манько: уряд Азарова готує морські порти до розпродажу

Прийнятий у першому читанні законопроект № 9712, згідно з яким цілі майнові комплекси та гідротехнічні споруди морських портів України підуть з молотка, суперечить стратегічним інтересам держави. У цьому переконаний голова Секретаріату Головного Проводу Конгресу Українських Націоналістів Володимир Манько.

“Новим Законом про морські порти уряд створює державну Адміністрацію, за якою залишає лише певні контролюючі функції та забезпечення безпеки судноплавства, а все майно, яке сьогодні перебуває на балансі морських портів як державних підприємств, буде підлягати приватизації”, – каже Володимир Манько.

Політик пояснює, що законопроект № 9712 передбачає надання портових причалів у концесію приватним структурам. “Причали мають стратегічне значення для держави, оскільки можуть бути використані у разі форс-мажору (військові дії тощо). Крім того, за законодавством України, особа, яка отримала  майно в концесію, може передавати його в субконцесію третій особі. В такому випадку можливість захисту інтересів держави буде ще більше ускладнена”, – зазначає голова Секретаріату КУН.

Володимир Манько наголошує, що держава і сама могла б ефективно господарювати у портах, якби забезпечила якість послуг з перевалки вантажів з одного боку та гнучку тарифну політику і мінімізацію портових зборів з іншого.

“Ми не проти приватної власності, але проводити приватизацію у таких важливих для держави галузях, як морський транспорт, повинні лише фахівці-державники. Представники уряду Миколи Азарова поки не можуть називатись такими, отже, скоріш за все, нас чекає чергова хвиля банального розпродажу загальнонаціональної власності”, – підкреслює голова Секретаріату Головного Проводу КУН.

Прес-служба КУН