Заява Конгресу Українських Націоналістів

Конгрес Українських Націоналістів заявляє про свою глибоку стурбованість намірами чинної влади провести приватизацію української газотранспортної системи та передати її в управління іноземним власникам.

Так звана реорганізація НАК «Нафтогаз України», яку пропонує сьогодні провести Кабмін Миколи Азарова, є нічим іншим, як позбавленням українського народу одного з головних українських стратегічних національних ресурсів – однієї із найбільших у світі газотранспортних систем.

Сьогодні нечисті на руку чиновники від влади намагаються нас переконати, що українська ГТС із кожним роком втрачає свою цінність через побудову Російською Федерацією нових газотранспортних мереж в обхід України. Проте цей аргумент є простим окозамилюванням, адже незалежні експерти чітко доводять, що альтернативні трубопроводи ще не скоро зможуть навіть частково замінити потужностей української ГТС для російських компаній.

Окрім цього, урядовці постійно нарікають на те, що Україні бракує коштів на модернізацію ГТС, тому ми й маємо передати її у часткову власність іноземним компаніям. Проте така аргументація зайвий раз підтверджує неспроможність нинішньої владної команди розробити і впровадити серйозні реформи в українській енергетичній галузі та економіці загалом. Вкотре Партія регіонів показує своє безсилля, позаяк вона так і не спромоглась виконати однієї із своїх головних передвиборчих обіцянок – налагодити взаємовигідну співпрацю із Російською Федерацією та значно зменшити ціну на російський газ. Більше того, вони ціну і на видобутий в Україні газ для українців відповідно збільшили. Все, що наразі вдається регіоналам – здавати національні інтереси Української держави в обмін на сумнівні короткострокові преференції з боку Москви. Так сталось із горезвісними Харківськими угодами, так відбувається сьогодні із здачею ГТС. Замість обіцяних українському народу знижок на російський газ в обмін на продовження на 25 років терміну перебування на нашій землі іноземного ЧФ, уряд Азарова збільшив фінансування з українського державного бюджету на забезпечення російського ЧФ в Криму.

Також ми повинні пам’ятати сумні уроки наших сусідів, передусім Білорусі, яка продала  100 % акцій «Белтрансгазу» російському «Газпрому» й потрапила в цілковиту залежність від Кремля.

Конгрес Українських Націоналістів закликає депутатів Верховної Ради України не торгувати економічною та політичною свободою своєї держави, не зраджувати інтересів українського народу та відхилити урядовий законопроект № 9429 як такий, що загрожує національній безпеці України.

Президія Головного Проводу КУН