Заява Конгресу Українських Націоналістів

25 лютого минуло два роки з часу інавгурації Президента України Віктора Януковича.

За цей термін українські громадяни не відчули жодного поліпшення життя. Навпаки, за межею бідності перебуває 26,4% населення, а це близько 12,5 млн. осіб. З понад 25 пунктів своїх соціальних обіцянок за два роки В. Януковичу вдалося реалізувати лише кілька.

Наразі Україна посідає четверте місце у світі серед країн з найгіршою економікою за версією Forbes. 164-е місце в рейтингу економічних свобод серед 179 країн світу. Серед європейських країн в цьому рейтингу Україна опинилася на останньому місці.

Отже, соціально-економічна політика чинного Президента виявилась провальною.

Конгрес переконаний у тому, що й у зовнішній політиці  Віктору Януковичу теж немає чим пишатися. Саме за останні два роки Україна фактично відмовилась від євроінтеграції. Натомість відбулась безпрецедентна здача національних інтересів України, а саме пролонгація перебування в Криму Чорноморського флоту РФ.

Проте Віктор Янукович так і не спромігся налагодити взаємовигідні відносини із Російською Федерацією. Сьогодні ми маємо одну із найвищих цін на газ у Європі. Не менш провальні й інші напрямки: досі триває так звана «сирна війни». Росія постійно упосліджує інтереси українських виробників, займається економічним шантажем.

У країні відбувається переслідування опозиційних лідерів (Ю. Тимошенко, Ю. Луценка та інших, загалом 9 членів попереднього уряду були піддані кримінальному переслідуванню), незважаючи на протести українських громадян і занепокоєння міжнародної спільноти.

Ганебна практика закриття україномовних шкіл, переписування української історії, заперечення Голодомору 1932-33 років як геноциду проти української нації, підтримка УПЦ МП, згортання свободи слова – ось “доробок” чинного Президента та його команди за два роки своєї діяльності.

Конгрес Українських Націоналістів вважає, що Віктор Янукович та його команда проводять непрофесійну та згубну для України політику, яка несе загрозу майбутньому нашої держави.

Ми закликаємо Віктора Януковича відкинути вузькопартійні та вузькобізнесові інтереси, прислухатись до українських громадян та показати більш зрілий і відповідальний підхід у вирішенні нагальних економічних, соціальних та гуманітарних проблем Української держави.

Конгрес Українських Націоналістів заявляє, що у своїй діяльності змагатиме за якнайшвидше припинення повноважень чинного Президента України Віктора Януковича та призначення дочасних виборів глави держави.

Президія Головного Проводу Конгресу Українських Націоналістів