Заява Конгресу Українських Націоналістів

В Україні з кожним днем все більше загострюється політична ситуація та зростає напруга між українським народом і владою. Як українське суспільство, так і світове співтовариство різко реагують на спроби чинної влади встановити режим авторитаризму, знищивши своїх політичних опонентів.

Конгрес Українських Націоналістів заявляє про свою глибоку стурбованість деструктивними процесами в українській політиці, спричиненими безвідповідальною позицією Президента України Віктора Януковича та його команди. Поставивши на перше місце власні бізнесові інтереси та прагнення розправи над політичними супротивниками, чинний Президент знищує не лише свій авторитет, а й європейські перспективи України. Відмова 12 президентів різних європейських держав приїхати на саміт держав Центральної Європи у Ялті 11–12 травня повинна стати серйозним дзвінком для української влади: Європа не має наміру підтримувати дружні відносини із авторитарним режимом, який вибудовує в Україні Віктор Янукович.

Під загрозою зриву нині опинився і довгоочікуваний футбольний чемпіонат Євро-2012, що мав би стати візитною карткою України і привабити мільйони туристів та іноземні інвестиції в нашу економіку. Натомість через останні скандальні події навколо утримуваної в колонії екс-прем’єра України Юлії Тимошенко, частини міністрів її кабінету та низки інших гучних політичних переслідувань Україна може втратити цей унікальний шанс.

Ми переконані, що Президент України повинен поставити державні інтереси вище власних і негайно припинити переслідування опозиції та звільнити всіх політв’язнів.

Водночас Конгрес Українських Націоналістів закликає європейське співтовариство не бойкотувати чемпіонат Європи із футболу в Україні, а знайти інші важелі впливу на українських владоможців.

Методи, якими Європа намагається впливати на режим Януковича, завдадуть шкоди не так владі, як мільйонам українців, а нашу державу штовхнуть у «братні» обійми Росії, яка з поверненням на президентську посаду Володимира Путіна посилить свій тиск на Україну. Нам прикро, що Європа так одностайно виступила на захист демократії в Україні лише тепер, натомість коли на початку своєї каденції Президент Янукович перекроював «під себе» Конституцію та антиконституційними методами формував більшість у Верховній Раді, відповідної жорсткої реакції Заходу не було.

Ми закликаємо сьогодні європейських політиків застосовувати політичні та економічні санкції персонально до Президента України Віктора Януковича та інших українських чиновників, які ведуть нашу державу до авторитаризму, а не до Української держави в цілому.

Головний Провід Конгресу Українських Націоналістів