Заява Конгресу Українських Націоналістів

Конгрес Українських Націоналістів закликає новообраних народних депутатів опозиційних парламентських сил об’єднати зусилля для скасування прийнятого з кричущими порушеннями та загрозливого для національної безпеки України Закону «Про засади державної мовної політики».

Ми вчергове наголошуємо, що цей закон є міною уповільненої дії, закладеною в основи національної єдності та ідентичності українців. Уже нині спостерігаємо сумні наслідки його дії. Так, від серпня, коли вступив у дію закон, суттєво скоротилася частка україномовних програм на радіостанціях, у той час як обсяги трансляції російськомовних програм на радіо та телебаченні збільшились. У цьому році зменшилась кількість першокласників, які навчаються українською мовою. Окрім цього, в Україні триває «парад мовних суверенітетів». Як відомо, низка обласних та міських рад на Сході та Півдні України всупереч Конституції України надала статус регіональної російській мові, а 21 грудня Закарпатська облрада визнала особливий статус угорської, румунської та русинської мов. Все це становить серйозну загрозу суверенітету Української держави, за яку сотні років боролись наші предки.

Нагадаємо, у липні саме пасивність опозиційних фракцій парламенту, спричинена підкилимними домовленостями керівництва опозиції з Банковою, дала змогу провладній більшості «протягнути» цей ганебний законопроект. Сьогодні, коли у Верховну Раду прийшли сили, які позиціонують себе як патріотичні та націоналістичні,  є всі передумови для скасування Закону «Про засади державної мовної політики».

Конгрес Українських Націоналістів звертається передусім до парламентської фракції Всеукраїнського об’єднання «Свобода», як до ідеологічно близької партії із закликом ініціювати скасування мовного закону авторства українофобів Ківалова-Колєсніченка та внести на розгляд парламенту новий законопроект, який надійно захищатиме українську мову як єдину державну в Україні.

Головний Провід Конгресу Українських Націоналістів