Чи потрібні нам і досі радянські свята в незалежній Україні?

Так сформулювала запитання до експертів редакція вінницької газети «РІА» напередодні 23 лютого. До коментарів запросили історика, молодих вінничан,  представника комуністів, а також голову Вінницького Конгресу В’ячеслава Березовського та молодого активіста партії Петра Гобеля.

Зважаючи на полярність поглядів учасників дискусії, відповіді відрізнялися разюче. Так, на думку історика Олексія Струкевича, радянські свята скасовувати не потрібно, вони відживуть самі по собі. На противагу такій позиції представниця комуністів стверджувала, що скасовувати свята – це неповага до людей, які більшу частину свого життя прожили в часи СРСР. Молода дівчина Сандра впевнена, що будь-які свята – це добре і не потрібно робити із них політику. Проте голова обласної організації КУН В’ячеслав Березовський наголосив, що радянські свята треба скасувати на державному рівні, адже відзначення радянських імперських свят гальмує поступ України до кола вільних європейських народів.

В’ячеслав Березовський пояснив, що корені цих свят є зовсім негероїчними, а самі святкування нав’язаними радянською владою. «Хоча наші однолітки служили у армії померлої Радянської імперії, проте наші прадіди воювали у царській, цісарській та інших арміях наших сусідів. Хіба мусимо відзначати і дні військ австро-угорських, польських, литовських, золотоординських? Тому свято, яке повернув нам Кучма у 2003 році — є приниженням українців!» – наголосив очільник вінницьких конгресівців.

Прес-служба Вінницької ОО КУН