Львів’яни кажуть «Євроінтеграції – так!»

У Львові та області Конгрес Українських Націоналістів євроінтеграційні заходи розпочав давно. Знаковими заходами можна назвати і захід на „Цитаделі”, і до річниці пакту Ріббентропа-Молотова. Восени конгресівці Львівщини активізували роботу і, зокрема, 13 жовтня ЛОО КУН здійснила сходження на Говерлу, де відновили Тризуб на найвищій вершині українських Карпат, знищений свого часу екстремістами-євразійцями, чим задекларували підтримку європейському вибору України. Крім того, спільно з іншими громадсько-політичними силами ЛОО КУН провела мітинг з нагоди сумної річниці вивезення в Сибір громадян Галичини в рамках операції НКВД „Захід” під гаслами „Так! Євросоюзу”. Обласна організація КУН долучилася активно до загальноміського заходу „Європа – наш дім” на підтримку євроінтеграції, який відбувся минулої неділі у центрі Львова.

МНК ось уже цілий місяць розповсюджує у наметах газети „За європейське майбутнє”.

ЛОО КУН в числі перших зголосилася до загальнообласного збору минулої п’ятниці у сесійному залі Львівської облради, під час якого було сформовано обласний координаційний штаб. До його складу КУН делегував свого представника. У день проведення акцій пам’яті жертв Голодомору біля пам’ятника Тарасові Шевченку виступила модератор Євромайдану у Львові Софія Федина, яка анонсувала акції студентської молоді на підтримку євроінтеграції.

До присутніх на жалобному віче звернувся і перший демократичний міський голова Львова Василь Шпіцер. Він зазначив, що в числі перших у Галичині на захист голодуючих у Радянській Україні відгукнулася ОУН. Саме за її ініціативи та за безпосередньої участі Степана Бандери було організовано акт, який здійснив молодий член ОУН Микола Лемик. Він вчинив постріл на захист мільйонів. Сьогодні під знамена націоналістів іноді проповзають самозванці, чим пробують спаплюжити саму ідею українського націоналізму. Але вселяє надію сучасна українська молодь, яка відгукнулася і стала на захист Української держави, на захист європейського вибору України. Ця молодь бере приклад з молодих членів ОУН, таких як Микола Лемик. Ми підтримуємо свідому українську молодь.

До слова, цього дня відбулося ще дві акції на вшанування пам’яті Миколи Лемика. Зокрема, у селі Солова на Золочівщині Львівської області, де народився герой, за ініціативи КУН та ЦНВ ім. Ст. Бандери, відбулася акція біля пам’ятника Миколі Лемику. У ній взяли участь конгресівці зі Львова, голова сільської ради, активна місцева громадськість. На мітингу серед інших виступили голова ЛОО КУН Т.Гентош, голова ЛМО КУН, спадкоємиця славного роду Роксоляна Лемик, голова Секретаріату ЛОО КУН І.Данилиха, голова ЛООУН О.Гринюк, представники громадськості. Панахиду відслужив о. Михаїл УПЦ КП, настоятель храму.

З поверненням до Львова львівські націоналісти провели пам’ятну акцію біля будинку колишнього консуляту СССР, де встановлена пам’ятна таблиця Миколі Лемику. Конгресівці пов’язали символічні „букетики” з 3-х колосків на огорожі колишнього консуляту. А згодом долучилися до загальної акції запалення свічки біля пам’ятника Тарасові Шевченку у Львові, де і виступив Василь Шпіцер. До підніжжя пам’ятника керівники ЛОО КУН поклали колоски з волошками і запалили лампадки.

Прес-служба Львівської ОО КУН