„Так Євросоюзу!”

20 жовтня у Львові на майдані біля пам’ятника Тарасові Шевченку відбувся мітинг з ініціативи Конгресу Українських Націоналістів, Української Республіканської Партії, Всеукраїнського товариства політв’язнів і репресованих та інших громадських організацій з приводу сумної дати – початку реалізації операції „Запад” та на підтримку євроінтеграційного курсу України.

Ця операція розпочалась 21 жовтня 1947 року і проводилась під керівництвом міністра внутрішніх справ УРСР Дятлова. Її патронували перший секретар КП(б)У Каганович і член ЦК Хрущов – яскраві представники кривавої „партии убийц”. Операція «Запад» тривала всього добу,  місцями дві. Але за цей час із Західної України встигли виселили 76192 особи. Серед вивезених: жінок – 35152, чоловіків – 18866, дітей – 22174. Цієї трагічної ночі зі Львова було виселено і відправлено на заслання 287 сімей патріотів. Для проведення цієї бузувірської операції у місті були задіяні близько 1000 бойовиків „партийно-советского и комсомольского актива” в супроводі 249 автомашин.

Цією акцією російські шовіністи хотіли знищити національно-визвольний рух в Західній Україні, позбавивши членів УПА опертя на місцеве населення, а також залякати інших людей, котрі не потрапили під вивіз. У списках, з якими приходили до хат енкаведисти та партійні працівники, були вказані адреси та прізвища глав сімей. Виселяли всіх, хто на цей момент знаходився в приміщенні. Списки заздалегідь були підготовлені місцевою партноменклатурою разом з енкаведистами. Люди могли взяти зі собою в дорогу мінімум необхідних речей. Потім їх везли до пересильних тюрем. Там, на термін від кількох днів до кількох тижнів, їх тримали. За той час „дозбирували” інших і, коли кількість людей була достатня для формування ешелону (30 вагонів), везли на заслання. У сибірські концтабори й на заслання із західноукраїнських областей вивезли понад 1,5 мільйона осіб.

Мітинг у Львові зібрав прихильників євроінтеграції України, учасників бойових дій на Західній Україні, очевидців подій, репресованих. На мітингу виступили Голова Конгресу Українських Націоналістів Степан Брацюнь, громадський діяч Юрко Антоняк, заступник голови УРП Ростислав Новоженець, професори Лев Величко, Степан Трохимчук, Любомир Сеник, голова Всеукраїнського ТПВіР Петро Франко, представники громадськості. За невинно загиблими українцями священик Української греко-католицької церкви отець Павло  відслужив панахиду.

Символічним нагадуванням про сумні події 1947 року служили скриньки з лампадками з написами: Колима, Воркута, Хабаровськ, Красноярськ, Казахстан, Норильськ, Інта. Цю географію ми вже проходили, тому європейському вибору України альтернативи немає.

Голова Секретаріату Львівської ОО КУН І.Данилиха