У Києві відзначили 140-у річницю з дня народження Миколи Міхновського

31 березня Конгрес Українських Націоналістів разом із організаціями  – партнерами по ГО «Українська патріотична альтернатива» відзначив 140-у річницю з дня народження визначного ідеолога українського націоналізму Миколи Міхновського.

Патріоти поклали квіти до могили Миколи Міхновського на Байковому кладовищі у Києві. Перед присутніми виступив Голова КУН Степан Брацюнь, який у своїй промові підкреслив важливу роль Міхновського у розвитку теорії українського націоналізму та наголосив, що його праця «Самостійна Україна» мала велику рушійну силу в українському державотворенні.

Цього ж дня в актовій залі Конгресу відбувся урочистий вечір «Ідеї Миколи Міхновського й сучасність», в якому взяли участь відомі науковці та дослідники будителя українства в 20-му столітті. Вів вечір народний депутат України трьох скликань Юрій Гнаткевич. Про тернистий життєвий шлях Миколи Міхновського і його творчу спадщину розповіли учасникам академії секретар Наукового товариства ім. М. Міхновського професор Юрій Манько та професор Василь Яременко.

Головний редактор відновленої через 100 років після її першого виходу (за сприяння Миколи Міхновського) газети «Хлібороб» Олег Гаврильченко розказав про пошуки та віднайдення місця поховання Міхновського на Байковому кладовищі та історичну роль автора «Самостійної України» у появі на європейській політичній арені Української Народної Республіки та формування її збройних сил.

Про сучасну ситуацію в Українській державі та виклики, які стоять зараз перед патріотичними силами, говорили представники громадських і політичних сил, що входять до  ГО «Українська патріотична альтернатива». Активіст Української партії Георгій Лук’янчук запропонував відновити активну діяльність Наукового товариства ім. Миколи Міхновського з популяризації його ідей ідеолога українського націоналізму в суспільстві. Пропозиція була підтримана одноголосно. Почесним головою товариства було обрано професора Юрія Манька.

Прес-служба КУН