У Прилуках триває боротьба громади із свавіллям чиновників

Прилуцький міськрайонний суд скасував рішення Прилуцького виконавчого комітету міської ради про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Прилуки» народному депутату Миколі Рудьковському, губернатору Чернігівської області Хоменку, та депутату Чернігівської обласної ради Мірошниченку. Таким чином був задоволений позов голови Прилуцької міської організації Конгресу Українських Націоналістів Ольги Костюк на незаконне рішення виконкому міськради.

Голова Прилуцької організації КУН пояснює, що рішення виконкому було прийняте всупереч ст. 2.2.4 Статуту м. Прилуки, в якій вказано, що право на присвоєння цього звання має виключно сесія міської ради, а не виконком.

«Рішення членами виконкому, яким керує сам міський голова Юрій Беркут,  приймалося кулуарно, у телефонному режимі, ніхто з мешканців міста не знав і не брав участі у обговоренні рішення, принцип публічності був порушений, а про саме нагородження цих осіб стало відомо за два дні до виборів», – розповідає Ольга Костюк.

На її думку, яку поділяє чимало мешканців міста, це рішення було політично вмотивованим, таким чином мер агітував за провладного кандидата Миколу Рудьковського.

Втім міський голова швидко зорієнтувався і через особисту коаліцію в міській раді протягнув рішення про зміну ст. 2.2.4 Статуту міста так, аби виконком без погодження із міською радою міг приймати рішення про надання почесних звань.

На цьому міський голова не спиняється. Рішенням Прилуцького виконкому від 4 лютого 2013 року готується нагорода вже для Юрія Беркута – Орден «За заслуги» 3 ступеня, що забезпечить йому надбавку до пенсії.

Громада міста Прилуки вже звернулася до президента та губернатора з відкритим листом-протестом, в якому зазначається, що міський голова Юрій Беркут не заслуговує на цю нагороду. Збір підписів триває, а жителі Прилук чекають на відповідь від президента та губернатора.

Прес-служба Прилуцької міської організації КУН