Євромайдан відвідали депутати латвійського та литовського сеймів

14 грудня столицю України та її революційний Євромайдан відвідали депутати  латвійського та литовського сеймів. Підтримати український народ у цей вирішальний момент нашої історії приїхали депутат Латвійського сейму, член партії Національний альянс «Все для Латвії – Свобода Вітчизні» Яніс Домбрава та голова партії «Народний союз Литви», депутат Литовського сейму кількох скликань Ґінтарас Сонґайла. Політики прибули в Україну на запрошення Голови Конгресу Українських Націоналістів Степана Брацюня.

Гості з Прибалтики разом із Головою КУН Степаном Брацюнем, головою Білоруської партії свободи Сергієм Висоцьким та головою Української республіканської партії Сергієм Джерджем виступили на сцені Євромайдану.

Вони висловили своє захоплення силою духу українців, які на весь світ продемонстрували, як мирним шляхом можна добиватись демократичних перетворень у своїй державі. Яніс Домбрава та Ґінтарас Сонґайла закликали мітингувальників Євромайдану продовжувати боротьбу й зрештою отримати таку владу, яка  ставитиме честь і гідність своїх громадян на перше місце. Вони також передали вітання та слова підтримки  Євромайдану від Консервативної народної партії Естонії.

Виступ Яніса Домбрави

Слава Україні!

Я привіз вітання українському народові від народу Латвії та Естонії.

Події останніх тижнів, зусилля українського народу мирним шляхом відстоювати свої цінності заслуговують на велику повагу європейців, тому я буду говорити  українською мовою.

Кожен народ має право бути вільним та незалежним, а державна влада  має чути громадську думку.

Та цю можливість ніхто не принесе на тарілочці. Щоби здобути справжню незалежність, треба боротися і бути готовим чинити опір.

Двадцять два роки тому латвійський народ був єдиний у  своєму прагненні незалежності Латвії. На вулицях Риги будувались барикади, щоб не дати можливості військам СРСР зайняти стратегічно важливі об’єкти.

Мирні та неозброєні захисники барикад протистояли ОМОНу. Тільки людська стійкість, хоробрість, віра та сила духу допомогли нам здобути незалежність.

Сьогодні мирні неозброєні українці будують барикади на вулицях Києва, відстоюючи  майбутнє України. Ні Захід, ні Росія  не мають права вказувати , якою бути Україні. Рішення про майбутнє України може бути прийнято  виключно українським народом.

Тільки народ повинен вирішувати чи йти на поводу сусідньої країни, чи самому вирішувати  майбутнє України.

Я вірю, що Євромайдан закінчиться перемогою українського народу! І сподіваюсь, що Латвія, Литва, Естонія та інші країни Європи будуть союзниками України!

Прес-служба КУН