Заява Конгресу Українських Націоналістів

Конгрес Українських Націоналістів одним із  першочергових завдань опозиційних фракцій парламенту вважає скасування «Закону про засади державної мовної політики» авторства українофобів Ківалова-Колєсніченка.

З часу прийняття цього антинаціонального закону минуло понад півроку. Впродовж цього часу Конгрес разом із іншими патріотичними політичними силами, громадськістю, культурними діячами, науковцями добивається скасування цього законодавчого акту, який несе пряму загрозу національній безпеці України, виконує руйнівну русифікаторську роль та намагається   повернути Україні її колоніальний статус.

Як і передбачали фахівці, дія так званого «мовного закону» призвела до скорочення україномовних радіо- та телепрограм, зменшення тиражів україномовних книг. Сумні тенденції простежуються і в освіті: цього року зменшилась кількість першокласників, які навчаються українською мовою.

Сьогодні вже стало очевидним, що «Закон про засади державної мовної політики» несе не примарну, а реальну загрозу територіальній цілісності України. Саме завдяки цьому закону активізувались сепаратистські рухи в прикордонних регіонах нашої держави. Як відомо, низка обласних та міських рад на Сході та Півдні України всупереч Конституції України вже надала статус регіональної російській мові. В той же час регіональними в різних населених пунктах стають і мови інших наших сусідів. Так, угорська мова стала регіональною у місті Берегово на Закарпатті, румунська – в селі Тарасівці Чернівецької області та в селі Біла Церква Закарпатської області.

Конгрес Українських Націоналістів нагадує безвідповідальним політикам, що незалежність України здобуто кров’ю багатьох поколінь українців і ставити під загрозу національну безпеку заради короткочасних політичних дивідендів неприпустимо.

Зараз маємо єдиний вихід: об’єднати зусилля широкого кола опозиційних патріотичних сил, науковців, громадських діячів і добитися скасування «Закону про засади державної мовної політики».

Конгрес Українських Націоналістів звертається до опозиційних парламентських фракцій із закликом внести на розгляд парламенту законопроект, який надійно захистить українську мову як єдину державну в Україні та забезпечить їй повноцінний розвиток.

Ухвалено на XIV Зборі Конгресу Українських Націоналістів,

м. Київ, 9 лютого 2013 року