Заява Конгресу Українських Націоналістів

Україна стоїть на межі втрати своєї енергетичної незалежності. Режим Януковича дійшов до тієї межі, за якою стоїть остаточна зрада національних інтересів української держави. Такого відвертого й зухвалого свавілля не дозволяв собі в Україні ще ніхто з попередників Президента Януковича.

Минулого тижня відбулась зустріч президентів України та Росії, про результати якої українське суспільство так і не повідомили. Проте через кілька днів стало відомо, що Україна таки дала згоду на участь у Митному союзі в статусі спостерігача. І вже в п’ятницю прем’єр-міністр Микола Азаров підписав у Мінську документ, зміст якого до сьогодні був невідомий.

Аналізуючи текст  меморандуму про співпрацю України з Митним союзом, стає зрозуміло, що влада вирішила остаточно здати економічні інтереси України. Так, у меморандумі, яким нашій державі навіть не надається право спостерігача, наголошується, що «Україна декларує наміри дотримуватися принципів, зафіксованих в документах, що формують договірно-правову базу Митного союзу і Єдиного економічного простору, і утримуватися від дій і заяв, спрямованих проти інтересів Митного союзу і Єдиного економічного простору». Тобто Україні тепер фактично заблоковано поступ в економічний простір Європейського Союзу, при цьому без жодних прав й економічних переваг.

Конгрес Українських націоналістів заявляє, що підписання меморандуму є зрадою національних інтересів, за яку Президент Віктор Янукович та прем’єр Микола Азаров мають нести відповідальність перед українським народом.

Окрім цього, з неофіційних джерел стало відомо, що Янукович домовлявся з Путіним також про «дерибан» української газотранспортної системи. Вже не йдеться про участь європейських країн у газотранспортному консорціумі, а розподіл контролю над ГТС має здійснюватись 50 на 50 між Україною та Російською Федерацією, в той час як внутрішні мережі має бути передано під контроль олігарха, наближеного до сім’ї Януковича.

Ми розуміємо, що сьогодні свавілля режиму Януковича здатен зупинити тільки український народ. Президент Янукович, ставлячи інтереси свого фінансово-політичного клану вище інтересів всієї держави, штовхає український народ на рішучі дії. У разі спроб протягнути через Верховну Раду України законопроект про приватизацію ГТС, ми закликатимемо українців до масових акцій громадянської непокори.

Звертаємось до парламентських та позапарламентських опозиційних сил спільно дати рішучу відсіч спробам клану Януковича зруйнувати економічні основи української державності!

Сьогодні ми не маємо права на апатію й байдужість – від нашої згуртованості залежить майбутнє української держави!

Прес-служба КУН