Заява Конгресу Українських Націоналістів

Конгрес Українських Націоналістів вважає, що рішення Конституційного суду, відповідно до якого чергові вибори місцевих рад Києва та Тернополя, а також мера Києва, мають відбутися в жовтні 2015 року, є політично вмотивованим і замовленим чинною владою.

Від часу, коли Леонід Черновецький, обраний киянами голова столиці, подав у відставку, Київ залишився без законного очільника. Й наразі Партія регіонів, розуміючи, що прихильності мешканців столиці вона так і не завоювала, і відповідно вибори і до Київради, і на пост мера столиці вона програє, вирішила діяти давно перевіреним шляхом – шляхом  тиску на судову гілку влади.

Сформувавши підконтрольний склад Конституційного суду, режим Януковича добився того, що киян позбавили ще на два роки їхнього конституційного права – обирати депутатів органів місцевого самоврядування та міського голову.

Ми заявляємо, що такі дії влади є злочинними. Парламентські опозиційні сили вже повідомили, що звертатимуться до Венеціанської комісії з приводу рішення Конституційного Суду про терміни місцевих виборів у столиці. Конгрес Українських Націоналістів підтримує це рішення й закликає опозицію до спільних координованих дій із метою не допустити правового свавілля в українській державі.