Заява Конгресу Українських Націоналістів

Українська держава перебуває в глибокій політичній кризі. Її причиною  стало рішення Кабінету Міністрів України про припинення курсу на євроінтеграцію та непідписання Президентом України Віктором Януковичем Угоди про асоціацію України з  Євросоюзом у Вільнюсі.

На Євромайдани по всій Україні вийшли мільйони людей на акції мирного протесту. Це право вони мають відповідно до Конституції  та законів України. Але замість того, щоб дослухатися до голосу українського народу, влада, використовуючи  бійців спецпідрозділу «Беркут», в ніч на 30 листопада вчинила криваву розправу над мирними  громадянами на столичному Майдані Незалежності.

Злочинний наказ щодо насильницького розгону мирних громадян викликав ще більш масштабні протести, які  можуть  призвести до тяжких політичних та економічних наслідків.

Безсумнівно, саботаж підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом  та жорстокий насильницький розгон мирних громадян за злочинним наказом тісно взаємозв’язані, а відповідальність за них повністю лежить на нинішній владі. Останні події довели, що  чинний режим на чолі з  Віктором Януковичем і Партією регіонів втратив  зв’язок з народом, діє проти його інтересів, вдається до насильства і сваволі та виправдовує криваві злочини правоохоронців проти мирних громадян і журналістів. Влада порушила Конституцію, а тому втратила  право керувати державою.

Конгрес Українських Націоналістів вимагає відставки Президента України та відставки чинного уряду, який не спромігся модернізувати економіку та привів її  до повного розвалу, приховуючи це як від громадян України, так і від країн Євросоюзу.

Ми категорично засуджуємо застосування сили щодо  мирних демонстрантів  і вимагаємо негайного розслідування злочинів, вчинених особами у формі спецпідрозділів міліції під час розгону мирного зібрання на Майдані Незалежності у Києві й інших містах України, та притягнення всіх причетних до кримінальної відповідальності.

Конгрес Українських Націоналістів закликає українців до мирних форм громадського спротиву і  до законних форм вирішення політичної кризи, що розгортається в державі. Тільки таким чином можна зміцнити її соборність,  незалежність і повернути Україну  на шлях цивілізованого розвитку й інтеграції до ЄС.

Головний Провід Конгресу Українських Націоналістів

4 грудня 2013 року, м. Київ