Дискусії про пенсії та покарання пенсіонера

Ця дивна місія ОБСЄ взагалі нічого «не бачить». Принаймні, в Донецьку. Ні безперервного штурму бойовиками «ДНР» Донецького аеропорту, ні обстрілів м.Маріуполя, Мар’їнки, Авдіївки, які на момент підписання мінських домовленностей були підконтрольні Україні. Ні щоденних обстрілів мирних кварталів Донецька. Місія цього «не бачить», бо пересувається лише в супроводі так званої поліції теро­ристичної організації «ДНР» і бачить тільки те, що їй показують терористи.
У городі Бузина, а в Києві дядько. Вірніше, владні дядьки – з дикою плутаниною в головах і відсутністю елементарної логіки. Вони серйозно вважають і хочуть переконати й нас, що виплати соцдопомоги і пенсій на території АТО пов’язані з фінансуванням терористів. Тобто вони нас переконують, що бойовики увірвуться в будинок до вагітної жінки або бабусі-пенсіонерки чи інваліда, відберуть їхню соцдопомогу чи пенсію і куплять за них гвинтівку чи установку «Град».
Крім того, дико і прикро читати «обгрунтування» щирих патріотів України від Львова до Донецька (щоправда, які давно втекли звідси), які у Фейсбуці, по ТБ піддакують Порошенкові та Яценюку – порушникам Конституції України, її законів та Міжнародних Конвенцій з прав людини, які ратифікувала Україна, що людей, які з волі нашого Уряду та Президента опинилися в зоні АТО, треба заморити голодом, позбавити їх елементарних прав на медичну допомогу, на придбання ліків. Бо ми всі тут сепаратисти, бо ми тут усі бойовики. Бо ми тут воюємо проти українських солдат та добровольчих батальйонів. Тож тепер нехай нам платять уряди «ДНР» та «ЛНР». Ці «справжні» українські патріоти, захопившись пропагандою, якось і не помітили, що не тільки визнали «ДНР», «ЛНР», але і наділили їх державністю, якої де-факто немає. Заради цього «істинні» українські патріоти готові пожертвувати всім – життям своїх старих, цілісніс­тю своєї країни і (хоча це «дрібниця», не варто навіть згадувати) своєю совістю.
По-перше, хочу нагадати цим мудрим владцям та їх патріотичним підспівувачам, що проти «ДНР» та «ЛНР» Генеральною прокуратурою України у співпраці зі Службою безпеки України 15 травня розпочато кримінальне провадження за ст. 258-3 Кримінального кодексу України (створення терористичної організації) за фактами злочинної спрямованості дій представників так званих Донецької та Луганської народних республік. Про це 16 травня на брифінгу повідомив перший заступник Генерального прокурора України Микола Голомша.
«Ми констатуємо і підтверджуємо слова міністра юстиції про те, що дві так звані «народні республіки» у Донецькій та Луганській областях – це дві терористичні організації, які мають чітку ієрархію, канали фінансування та постачання зброї, – наголосив М.Голомша. – Мета створення цих організацій – у цілеспрямованому застосуванні насильства, захопленні заручників, вчиненні диверсій, вбивств та залякуванні громадян».
«Так звані народні губернатори заявляли, що вони діють в інтересах захисту населення цих областей. Проте їхні дії свідчать про зовсім інше. Ми маємо факти переслідування мирних мешканців Сходу України», – сказав він.
Перший заступник Генерального прокурора України також повідомив, що за результатами нарад, проведених спільно з іншими правоохоронними органами, розроблено план заходів, який передбачає дослідження на причетність до створення цих злочинних організацій народних депутатів та депутатів місцевих рад, посадовців усіх рівнів, інших осіб.
«Ми також зобов’язали правоохоронні органи звернутися до усіх компетентних установ з метою підриву фінансової основи діяльності цих терористичних організацій», – поінформував Микола Голомша.
Не буду коментувати, як реалізовано «план заходів щодо причетності…» та «зобов’язань щодо підриву фінансової основи діяльності цих терористичних організацій».
Далі Шевченківським районним судом м. Києва задоволено ініційовані та погоджені Генеральною прокуратурою України клопотання щодо надання дозволів на затримання ряду самопроголошених «високопосадовців» «ДНР» та «ЛНР» для розгляду питання про обрання їм запобіжного заходу у вигляді взяття під варту. Загалом мова йде про обрання вказаної міри запобіжного заходу 11 представникам так званих «республік»: «Прем’єр – міністру ДНР» Олександру Бородаю, «голові» служби безпеки «ДНР» Олександру Ходаковському, «віце-прем’єр-міністру» по соціальній політиці «ДНР» Олександ­рові Калюському, «міністру» праці та соці­альної політики «ДНР» Роману Лягіну, «міністру» інформації та масових комунікацій «ДНР» Олександру Хрякову, керівнику управління справам­и уряду «ДНР» Борису Литвинову, «міністру» економічного розвитку «ДНР» Володимиру Підгірному, а також «міністру» оборони «ЛНР» Ігорю Плотницькому, «мініст­ру» внутрішніх справ «ЛНР» Юрію Івакіну, голові Центральної виборчої комісії «ЛНР» Олександру Малихіну, голові парламенту «ЛНР» Олексію Карякіну.
Нагадаємо, Генеральною прокуратурою України за участь у діяльності терористичних організацій «Донецької народної республіки» та «Луганської народної республіки» вищеназваним особам оголошено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України (створення терористичної організації).
Також не буду коментувати ці рішення. Скажу, що затримана була тільки Олена Блоха за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України, а нещодавно її вже обміняли як військово-полонену (?!).
Отже, заяви Порошенка-Яценюка про те, що нехай соціальні виплати та пенсії фінансують керівники «урядів» терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР», яким оголошено підозру, свідчать про те, що Порошенко-Яценюк зрівняли їх з собою, відмовившись від частини території України, від громадян України на цих територіях, але продовжують восьмий місяць забезпечувати ці організації водою, газом, електрикою та функціонуванням ЗМІ (ТВ, радіо, газети) в незаконно захоплених терористами приміщеннях. Офіційний Київ у всьому допомагає Захарченкові та Плотницькому. Вони існують лише завдяки Україні, яка їх все літо берегла, забезпечуючи разом з Росією боєприпасами, зброєю, продовольством, грошима, підставляючи своїх солдатів і не віддаючи їм наказу звільняти напівпорожні міста, в яких не те що бойовиків – танків і «Градів» ще не було. Маріуполь звільнила купка хлопців з добровольчих батальйонів. Україна і зараз у всьому допомагає «молодим республікам», намагаючись їх легалізувати, а також позбавити від зайвого населення. То, може, для повної легалізації треба вже скасувати рішення про визнання «ДНР», «ЛНР» терористичними організаціями та зняти з їх керівників підозру?
А для захисників незаконних розпоряджень уряду та Президента України приведу ст. 8 Закон України «Про пенсійне забезпечення»:
«Фінансування витрат на виплату пенсій проводиться по всій території України щомісячно, незалежно від надходжень коштів та соціально-економічного стану конкретних регіонів, за рахунок перерозподілу коштів Пенсійного фонду України в межах країни.
Забороняється розрив у строках фінансування витрат на виплату пенсій у різних адміністративно-територіальних одиницях.»
У світовій юриспруденції маса прецедентів: якщо людина не ухилялася від сплати податків і має право на пенсію або інші соцвиплати, то вона їх отримує від тієї країни, в якій платила податки і яка призначила їй пенсію. А якщо ця країна не може або, скоріше, не хоче організувати виплати, то їй потрібно лікуватися від політичної та економічної імпотенції.
По-друге, щодо звинувачення, що тут всі підтримують «ДНР».
Дуже б радила частіше слухати відверті інтерв’ю бойовиків. Це дасть змогу зрозуміти хто за що тут воює. Наприклад, керівника підрозділу «Сомалі» за кличкою «Гіві», який разом з керівником підрозділу «Спарта» за кличкою «Моторола» з Ростова штурмує Донецький аеропорт і вбиває щоденно наших солдат в Пісках. Він з Іловайська, був до війни водієм дизельного навантажувача на канатному заводі. Служив в українській армії в 1998-2000 рр. в смт Десна, отримав воєнну спеціальність – командир танка і наводчик танка. Сам – «русскій», родичі в РФ, а кличка Гіві, бо схожий на грузина. Любить РФ, Путіна і Медвєдєва. Ненавидить Україну, особливо її Гімн. А от на питання чи багато його друзів, знайомих із цивільного життя пішли в ополчєніє, відповідає: ні, жодного. Зате у нього воюють бойовики із інших держав. Троє, каже, чехословаків (він, бідака, не знає, що такої країни вже немає), щоправда, загинули під Сніжним. А під Донецьким аеропортом у нього воюють грузини та чеченці. Вони прийшли і воюють, бо вважають, що це їхня земля (?!). Хоча народилися одні в Грозному, інші в Тбілісі. Таке враження, що завдяки порошенківській пропаганді українське суспільство не здатне ні задуматись, ні прочитати закон, спокійно сприймає необхідність убивств людей похилого віку, інвалідів, дітей, бо «всі вони бидло, нехай здохнуть без пенсій». Будемо сподіватись від нашої влади, що чинуші зрозуміють: не можна відмовлятися від власних громадян, не визнаючи навіть факту окупації, не кажучи вже про визнання терористичних організацій «ДНР» і «ЛНР» та їхніх «керівників», від яких, тим не менш, чомусь вимагають платити пенсіонерам – громадянам України.

Марія ОЛІЙНИК,
Донецьк