Голова Конгресу взяв участь у святкуванні Дня відновлення незалежності Литви у Вільнюсі

11 березня лідер Конгресу Українських Націоналістів Степан Брацюнь відвідав столицю Литви Вільнюс з нагоди Дня відновлення незалежності Литовської республіки.

На запрошення партії «Народний союз Литви» Степан Брацюнь взяв участь у марші правих сил Литви, який відбувся від міської ратуші Вільнюса до будинку литовського сейму, де відбувся урочистий мітинг. На мітингу виступили представники правих партій Литви, Латвії й Естонії, представники української діаспори Литви.

На площі перед сеймом майоріло багато українських прапорів, а багатолюдний мітинг  висловлював свою солідарність і підтримку Україні в нелегкий час російської інтервенції, скандуючи «Слава Україні! Героям слава!». З вітальним словом до литовських побратимів звернувся на мітингу Голова Конгресу Українських Націоналістів Степан Брацюнь.

Дорогий литовський народе!

Дорога громадо!

Пані та панове!

Маю велику честь привітати вас із Днем відновлення незалежності Литовської республіки. Передаю найщиріші вітання від усіх моїх побратимів-націоналістів і друзів із Євромайдану у Києві, а також від усіх українців.

Дорога Литво! Прекрасна країно свободи, Україна вітає тебе зі святом! Україна шанує і любить тебе справжньою братньою любов’ю!

24 роки тому саме звідси, з Литви, зародився і вибухнув визвольний дух свободи, який підірвав Совєтську імперію. Ваш порив до боротьби за права народу пробудив і Україну. Україна вслід за вами проголосила Декларацію про державний суверенітет, а через рік – Акт про незалежність.

Наші держави і наші народи завжди були поруч і ми й надалі будемо разом. Наші зв’язки мають тисячолітню історію, творцями якої є видатні постаті: Гедіміна і Вітовта, Романа і Данила, Любарта і князів Острозьких. Маємо згадати славні перемоги в битвах на Синіх Водах та під Оршею – 500 літній ювілей якої будемо відзначати цього року. Це спільні перемоги литовського, українського та білоруського народів.

І тут, у Вільнюсі, жили і творили великі сини України – Мелетій Смотрицький, святий Йосафат Кунцевич і юний Тарас Шевченко. Декілька днів тому, 9 березня, українці всього світу відзначали 200-річчя від дня народження нашого геніального поета і Пророка Тараса Шевченка, який у своїй творчості дав нам орієнтири державності, акумулював національний дух, оспівував його нездоланність і прагнення до свободи.

Він свято вірив в Україну і в своїх віршах стверджував, що «Встане правда! Встане воля!». Ми, націоналісти, вважаємо Тараса нашим першим ідейним наставником, адже він дав дуже ємке й емоційне визначення націоналізму: «В своїй хаті своя правда, і сила, і воля».

Шевченко переймався боротьбою поневолених кавказьких народів, які боролись проти Московської неволі із словами:

«Борітеся – поборете

Вам Бог помагає,

За вас сила, за вас правда

І воля святая!»

Мабуть, каміння бруківки у Вільнюсі ще й досі зберігає пам’ять про нашого молодого поета. Дякуємо вам за повагу і шану нашому Великому Кобзарю.

У XX столітті наші народи пережили нелегкі часи боротьби за волю і незалежність від окупантів різних мастей і тоталітарних режимів. Зі зброєю в руках литовські партизани і вояки Української Повстанської Армії ще довго по завершенню II світової війни боролися проти більшовицької Москви. Спільно продовжили боротьбу в таборах ГУЛАГу, організовували повстання в Норильську і Кінгірі.

Сьогодні ми, українці, висловлюємо вам слова найвищої поваги до великих змін і здобутків, досягнутих вами. Ми за розбудову спільного простору між Балтикою і Чорним морем, який принесе нам безпеку і процвітання. У цих процесах Литва є одним із визнаних лідерів. Я вірю, що і Україна з вашою допомогою вже скоро долучиться до творення спільної геополітичної безпеки в регіоні.

Сьогодні нашу країну спіткали великі випробування, пов’язані із боротьбою українського народу проти влади кримінальників. У цій святій боротьбі за свободу народ отримав перемогу, проливши кров своїх синів. І не встигли загоїтися рани, не встигли матері оплакати загиблих героїв «Небесної сотні» Майдану, як на Україну прийшов московський агресор. Маніакальний вождь Путін, який заради реанімування російської імперії та власних бузувірських амбіцій готовий розв’язати третю світову війну, здатний і на такі сатанинські злочини, як геноцид мирних жителів, масові розстріли жінок і дітей.

Ми, спадкоємці тих, для кого гасло «Батьківщина або смерть» було законом боротьби за незалежну Українську державу, в час великих випробувань непохитно віримо в перемогу нашого народу над московським окупантом. Переконані, що інтервенція проти України завершиться остаточним крахом імперії зла та утворенням на її теренах самостійних демократичних країн.

Ми готові взяти в руки зброю, щоб підтвердити нашу суверенність, нашу незалежність і територіальну цілісність.

Ми, українці, щиро вдячні вам, литовцям, за те, що ви в цей скрутний час подаєте Україні свою братню руку допомоги та не залишаєте нас на самоті.

Ми вдячні вам за ваше почуття солідарності з Україною, сьогодні як ніколи це потрібно нам і це потрібно для всієї Європи.

Ми вдячні вам за підтримку в часи Майдану в Києві, за миттєві заяви і конкретні дії державної влади Литви, які були спрямовані на засудження дій та припинення насильства кримінальної влади України проти власного народу.

Ми вдячні за медичну допомогу українцям, які постраждали  під час останній подій на Майдані.

Слава тобі, литовський народе!

Слава тобі, вільна прекрасна Литво!

Прес-служба КУН