Балто-Чорноморська Ініціатива як щит проти «імперії зла»

В День Свободи та Гідності створено міжнародне громадсько-політичне об’єднання Балто-Чорноморська Ініціатива, з метою спільного протистояння імперським амбіціям Кремля. Таке рішення закріплено підписанням Меморандуму представниками політичних та  громадських сил України, Білорусі, Литви, Латвії, Естонії та Грузії на  міжнародній конференції «Балто-Чорноморський регіон: суспільно-політичні актуалії» у Києві.

Організаторами конференції виступили Конгрес Українських Націоналістів, Білоруська Партія Свободи та Державне підприємство «Національний центр ділового та культурного співробітництва «Український Дім».

Привітали та благословили конференцію протоієрей Михайлівського Золотоверхого Собору УПЦ КП Костянтин Лозінський та єпископ білоруської АПЦ Петро Гуща.

“Єдина можливість для національних держав, які входили до СССР, зберегти сьогодні власну свободу — об’єднання зусиль для захисту від агресивної імперської Росії. Здорові патріотичні сили країн Балто-Чорноморського регіону розуміють необхідність динамічної співпраці у міжнародній політиці, геополітичних стратегіях, формуванні спільних збройних формувань, інноваційних технологіях у різних галузях культури, освіти, торгово-економічних відносин”, — наголосив Голова Конгресу Українських Націоналістів Cтепан Брацюнь у своїй доповіді «Україна в колі органічних союзників», а також  підкреслив, що Альянс Балто-Чорноморського регіону буде вигідним для всієї Європи і Америки, оскільки  “він стоврюватиме пасок безпеки від Росії з її агресивними намірами”. Доповідь Голови Конгресу по суті  стала  програмною на конференції, оскільки її тези переконливо доводять пріоритетний для України – і не тільки для неї — геополітичний вектор «Південь –Північ», тобто Балто-Чорноморську вісь.

Наукові доповіді доктора історичних наук Володимира Сергійчука та доктора юридичних наук професора Василя Костицького створили інтелектуальне підґрунтя майбутньої діяльності об’єднання. У актуальних промовах Голови Білоруської Партії Свободи Сергія Висоцького, керівника комітету Стратегії Литовського Національного Союзу Гінтараса Сонгайла, а також професора, представника білоруської партії Народно-Патріотичних Сил Олександра Островського, Голови Молодіжного Націоналістичного Конгресу Сергія Кузана, народного депутата  України Олега Медуниці, представника Народно-Патріотичних Сил Білорусії Анатолія Федоріва, члена Головного Проводу Конгресу Українських Націоналістів Віктора Сердульця, представника центру Білоруського співробітництва «Пагоня» Антона Глушка та інших учасників конференції акцентовано напрямки практичної роботи. Планується видання усіх матеріалів  конференції.

« Білорусія знаходиться на межі анексії з боку Росії, і Балто-Чорноморська співпраця – то єдиний шлях врятувати її незалежність. Національно-демократичні сили наших держав  створюють сьогодні основу для Балто-Чорноморського вектору. Це щит для наших народів, і для всієї Європи» — зазначив Голова  Білоруської Партії Свободи Сергій Висоцький у своїй доповіді.

Конкретні пропозиції щодо втілення в життя головної мети конференції прозвучали у виступах професора Івана  Розпутенка,  Голови Київської міської організації  Національної Спілки Письменників України Михайла Сидоржевського, члена Української Гельсінської Групи Василя Овсієнка, Голови УРП, Голови  Громадської ліги «Україна — НАТО» Сергія Джерджа,  Голови Литовського Національного Союзу  Юліуса Панки, Голови ГО«Чесне слово» Володимира Омельчука, керівника Правого Сектора в Київській області, офіцера УНСО  Ігоря Мазура,  громадсько-політичного діяча Тамари Шавладзе , депутата грузинського Парламенту Георгія Вашадзе, Голови Українського комітету Антибільшовицького Блоку Народів Марії Базелюк та багатьох інших політиків, науковців, міжнародних аналітиків, громадсько-політичних діячів і експертів.

Відбулася дискусія,в ході якої обговорювався пошук механізмів  налагодження ефективної співпраці між країнами – членами новоствореної організації, для яких необхідність об’єднання спільних зусиль для захисту від агресивних імперських амбіцій Кремля є актуальним першочерговим завданням. Модератори конференції Ольга Різниченко та Сергій Пархоменко забезпечили її успішний перебіг і дотримання регламенту.

На завершення  вдалої та плідної  міжнародної конференції, що була приурочена до відзначення  річниці Революції Гідності  та до 71-ої річниці Антибільшовицького Блоку Народів ( АБН),  було урочисто підписано  Меморандум про співпрацю, який завізували представники з шести країн Балто-Чорноморського регіону.


Прес-служба КУН