Заява Донецької обласної організації Конгресу Українських Націоналістів

В.о. Президента України Олександру Турчинову

В.о. Прем’єр-міністра України Арсенію  Яценюку

В.о. Генерального прокурора України Олегу Махніцькому

В.о Міністра внутрішніх справ України Арсену Авакову

ЗАЯВА

щодо притягнення до кримінальної відповідальності членів

терористичної організації ДНР та усунення перешкод,

які  здійснюються ДНР  щодо волевиявлення громадян України

в Донецькій області 25 травня при голосуванні на виборах Президента України

Звертаємось  до  Вас  з вимогою негайно притягнути до кримінальної відповідальності повний склад так званого уряду так званої «Донецької народної республіки». Самопроголошені «Донецька народна республіка» (ДНР) і «Луганська народна республіка» (ЛНР) визнані Генпрокуратурою України терористичними організаціями. Генпрокуратура, спільно зі Службою безпеки України, почала кримінальне провадження за ст.258-3 Кримінального кодексу (створення терористичної організації). Ми вимагаємо притягнути за організацію і співучасть у терористичних діях всіх цих осіб і оголосити їх у розшук на всій території України. Вимагаємо накласти арешт на все, належне цим особам, майно. Вимагаємо їх негайно взяти під варту.

Вважаємо, що ці особи повинні бути максимально суворо покарані за організацію і співучасть у тероризмі, захоплення адміністративних і державних будівель і споруд, присвоєнні собі владних повноважень, викрадення, тортури, вбивства, вимагання та отримання викупу за заручників, переслідування журналістів за їх професійну діяльність, розбої, грабежі і мародерство, які вчинені вже й продовжують чинитися на території Донецької області не тільки ними особисто, а й підконтрольними їм членами терористичної організації  «Донецька  народна  республіка». Нагадуємо, що викрадені громадяни піддаються тортурам та утримуються безпосередньо в будівлі облдержадміністрації та інших захоплених державних установах, СБУ в Слов’янську, УВС в Краматорську, захоплених терористами «Донецької народної республіки», в яких самопроголошені «члени уряду» ведуть свої засідання, а всі їхні дії спрямовані на підрив основ Української держави.  Це не повний список вчинених цими особами злочинів, а також злочинів, до яких вони підбурюють інших.

Звертаємо вашу увагу на той прикрий факт, що серед членів так званого уряду так званої ДНР, яка є терористичною організацією є донецькі чиновники, а також українські офіцери, працівники правоохоронних органів та державних навчальних закладів України. В зв’язку з особливою тяжкістю скоєних цими особами злочинів ми вимагаємо, щоб в якості додаткового, виняткового покарання, вони зазнали і таке, як довічна заборона займати будь-які посади, пов’язані з виконанням державних функцій в державних установах на всій території держави Україна.

Список осіб, які причетні до вчинення терористичних дій на території Донецької області та підривають основи української державності, що увійшли до складу так званого уряду «ДНР»:

1.Прем’єр-міністр самопроголошеної «ДНР», громадянин РФ Олександр Бородай — політтехнолог, який раніше займався «питанням Криму», а тепер займається «питанням Донецька». За даними ЗМІ, саме О. Бородай є одним з російських кураторів сепаратистів, його голос був опізнаний на одному з радіоперехоплень СБУ.

2. Начальник управління Справами Літвінов Борис Олексійович — депутат Кіровської райради міста Донецька, член постійної комісії з питань планування, бюджету та фінансів.

3. Департамент зв’язків з громадськістю очолила Олена Володимирівна Блоха — головний редактор офіційного друкованого органу Донецької міськради «Муніципальна газета».

4. Посаду голови Міністерства інформації та масових комунікацій посів  Олександр Віталійович Хряков — скандально відомий голова маргінальної громадської організації «Комітет Виборців Донбасу».

5.Начальник контрольно-ревізійного управління Ігор Борисович Бєлік, який займає посаду першого заступника начальника державної фінансової інспекції в м. Донецьку і начальника Донецька (два в одному). Бєлік після офіційного оприлюднення інформації про свою участь в уряді «ДНР» поспішив із спростуванням («Про такі речі треба попереджати заздалегідь», — заявив Бєлік), однак, є підстави вважати, що він, злякавшись, — відступився.

6. Перший віце-прем’єр — Андрій Євгенович Пургін — лідер забороненої судом за екстремізм і сепаратизм громадської організації «Донецька республіка».

7. Віце-прем’єр з економіки Олександр Олександрович Семенов — директор компанії «Ландорра».

8. Віце-прем’єр з соціальної політики — Олександр Олександрович Калюсский. У відкритих джерелах його пов’язують з компанією ІСД.

9. Міністерство економічного розвитку очолив Володимир Васильович Підгорний — кандидат наук з державного управління, доцент кафедри економіки підприємства Донецького державного університету управління.
10. Міністерство палива та енергетики ДНР очолив Олексій Іванович Грановський — керівник апарату Донецької міської організації Партії регіонів.

11. Активіст молодіжного крила донецьких регіоналів, колишній кандидат в мери Донецька Роман Вікторович Лягін, отримав портфель очільника Міністерства праці та соцполітики. Раніше він також очолював «ЦВК ДНР».

12. Міністерство спорту і туризму — Михайло Вікторович Мішин, заступник голови Комітету з фізичної культури та спорту Макіївської міськради.

13.Пост голови самопроголошеної МОЗ — у Костянтина Сергійовича Щербакова. В інтернеті є інформація про Щербакове К.С. — доцента, викладача кафедри пропедевтичної та внутрішньої медицини ДонНМУ ім. Горького.
14.Міністерство з податків і зборів очолив Петро Олексійович Савченко, про нього у відкритих джерелах є інформація, що він  підприємець.

15.Міністерство зв’язку очолив Микола Миколайович Хардіков, він також підприємець, директор ПП «Дідан-інтернет».

16.Міністерство культури очолила донецький дизайнер, учасник модних показів Donetsk Fashion Days Наталія Іванівна  Вороніна.

17.Службу безпеки «ДНР» очолив Олександр Сергійович Ходаковський — у минулому командир спецпідрозділу «Альфа» СБУ в Донецькій області.

18.Міністерство оборони, що цілком прогнозовано, в лідера бойовиків у Слов’янську, офіцера Служби зовнішньої розвідки РФ Ігоря Івановича Стрєлкова (Гіркина).

19. Військовим комендантом м. Донецька призначений Олександр Віталійович Захарченко — командир донецького підрозділу руху «Оплот» — саме його люди в квітні захопили і взяли під охорону Донецьку міськраду.

20.Генеральним прокурором призначений Дмитро Михайлович Гринюк: в інтернеті  — лише інформація про те, що Кіровська райрада прийняла рішення про виділення квартири якомусь Гринюку Дмитру Михайловичу «у зв’язку з відсутністю постійного житла. Прийняти в загальну чергу квартирного обліку та включити до списку першочерговиків (як працівника прокуратури)».

21.Главою міністерства внутрішніх справ став Олег Анатолійович Ковальчук. Його прізвище, ім’я та по батькові повністю збігаються з ім’ям екс-начальника міліції міста Луганська.

22.Міністерство юстиції очолив В’ячеслав Вікторович Писаренко; у відкритих джерелах є інформація, що в минулому якийсь Писаренко В.В. очолював департамент транспортної міліції МВС.
23.Министерство сільського господарства і продовольства очолив Юрій Миколайович Синяговський,

24.Министерство ЖКГ — Валерій Якович Розсадников,

25.Министерство фінансів — Катерина Сергіївна Матющенко,

26.Министерство вугільної промисловості — Ігор Васильович Івакін,

27.Министерство транспорту очолив Олександр Вікторович Сидельников.

28. Віце-прем’єр терористичної організації «Донецька народна республіка» — міністр освіти і науки — Тетяна Анатоліївна Мармазова (скандально відома цькуванням студентів і антиукраїнськими заявами проректор Донецького національного університету).

Крім того, слід зазначити, що перелічені вище особи, безпосередньо або через підконтрольних їм терористів, фактично зірвали проведення позачергових президентських виборів України у Донецькій області. За їхнім наказом у полон беруть голів та членів окружних виборчих комісій, залякують людей побиттям і навіть убивством, в разі спроби проголосувати. Таким чином усі 22 ОВК бандити захопили, приміщення опечатані, техніка захоплена, списки виборців не передані ДВК за сім днів як того вимагає закон. А з допомогою Комуністичної партії України та залякування членів ДВК розформовують виборчі дільниці. Таким чином, вони умисно, злісно та за змовою, з використанням зброї, порушують право громадян України, які мешкають на території Донецької області, на волевиявлення під час президентських виборів.

Просимо Вас, негайно відновити виборчі права громадян України, застосувавши  всі наявні законні важелі для відновлення виборчого  процесу в Донецькій області при  проведенні позачергових президентських виборів України 25 травня 2014 року.

Марія Олійник,

Голова Донецької обласної організації

Конгресу Українських Націоналістів