Заява Конгресу Українських Націоналістів щодо підтримки голови Вінницької Обласної Ради Сергія Свитка

6-8 грудня цього року у м. Вінниця відбулись події, що нагадали минулорічні спроби влади Януковича посилити політичне та соціальне напруження всередині країни. Колишні «регіонали» разом з їхніми прихильниками проголосували за включення до порядку денного питання про відставку Голови Вінницької Обласної Ради, колишнього члена Конгресу Українських Націоналістів і справжнього патріота, обраного за підтримки Майдану після Революції Гідності .

За сприянням окремих посадовців Вінницької облдержадміністрації та депутатів Вінницької обласної ради від Партії регіонів, до міста було звезено тітушок, які намагалися дестабілізувати ситуацію. Відбулися силові зіткнення, внаслідок яких постраждали громадські активісти та правоохоронці. Вінничани почали протестувати проти зняття Сергія Свитка.

Конгрес Українських Націоналістів звертається до Президента України — як гаранта Конституції України — та Голови Верховної Ради України і Генерального прокурора України з проханням дати правову оцінку подіям, які відбувалися 6 — 8 грудня у Вінниці, а також забезпечити прозорість у розслідуванні випадків правопорушень, вчинених представниками правоохоронних органів та звезеними в місто провокаторами.

Знаємо Сергія Свитка як принципового політика у відстоюванні національних інтересів Української держави,  як людину слова і конкретних справ, відчайдушного борця за справедливість. Як активний громадсько-політичний діяч, ще будучи на посаді викладача Вінницького аграрного університету, він безстрашно боровся з корумпованою обласною псевдоелітою та так званими «місцевими князьками». Зарекомендував себе також як послідовний опозиціонер в часи режимів Кучми-Януковича, є палким націоналістом, якому болить майбутнє України. Не випадково  першочерговим кроком на посаді Голови Обласної Ради він визначив боротьбу з «раковою пухлиною на тілі суспільства» — корупцією.

Ми, українські націоналісти, висловлюємо впевненість у тому, що події, які відбулися у Вінниці, є спробою нівелювати здобутки Революції Гідності. Саме тому, важливо негайно очистити владу від поплічників Януковича, корупціонерів та зрадників  і в Києві, і по всій Україні. Для цього необхідно надати громадськості важелі впливу на люстраційні процеси для  формування нової системи влади.

В час, коли Україна перебуває у небезпеці, а її громадяни потерпають від неоголошеної війни з Росією та кричущої корупції, коли агресор хоче вкрасти нашу незалежність та сплюндрувати прагнення до ідеалів свободи та гідності на шляху до євроінтеграції, українська громада чітко декларує свою волю до остаточного очищення Держави від старого «регіонального» сміття: залишків п‘ятої колони та непокараних українофобів в особі перефарбованих новоявлених «державників», які досі не відповіли за вбивства патріотів , сепаратизм та фінансування тероризму.

Минулої суботи, 13 грудня вінничани знову протестували.

В руках — плакати «Свитко — лідер Вінничини».

Народ перемогти неможливо. Він завжди знає, хто є хто. Свободу не спинити!

Слава Україні! Героям слава!

Степан Брацюнь,

Голова Конгресу Українських Націоналістів