Заява Конгресу Українських Націоналістів щодо протиправної діяльності Центральної виборчої комісії

Центральна виборча комісія своєю постановою від 26 вересня 2014 року № 1215 «Про відмову в реєстрації кандидатів у народні депутати України, включених до виборчого списку політичної партії  Конгрес Українських Націоналістів, на позачергових виборах народних депутатів України» безпідставно і незаконно відмовила в реєстрації 97 кандидатам із списку партії із 101, затверджених ХV Збором. Таким чином вона здійснила наругу над волею більш ніж 50-тисячної бандерівської партії та мільйонів симпатиків націоналістичної ідеї по всій Україні. Право людини обиратися, право виборців вільно обирати зухвало попране членами ЦВК, які свавільно перекручують зміст закону.

Це при тому, що в частині 3 статті 60 Закону України «Про вибори народних депутатів України» зазначено: «Помилки і неточності, виявлені в поданих кандидатами на реєстрацію документах, підлягають виправленню і не є підставою для відмови в реєстрації кандидата в депутати». Центральна виборчої комісія у своєму рішенні підміняє Верховну Раду України та Конституційний суд України, витлумачуючи термін «помилки», вжитий законодавцями,  як «технічні помилки», вчиняючи т. ч. кримінальний злочин. Адже термін «помилки», вжитий в законі, значно ширший та вміщає в собі усі види помилок – політичні, юридичні, граматичні, технічні та будь-які інші помилки.

Однак про жодні помилки і неточності член ЦВК Швець Ю.В. та її помічники не повідомляли представника Конгресу в ЦВК. Отже, таких не було. Таємно підготована постанова ЦВК на таємному засіданні ЦВК о 20-ій годині 26 вересня 2014 року (засідання ЦВК офіційний сайт ЦВК не анонсував), була проголосована. Не був повідомлений про розгляд питання реєстрації виборчого списку Конгресу представник політичної партії в ЦВК з правом дорадчого голосу. На неодноразове звернення до помічників члена ЦВК Швець Ю.В. Голови КУН та представника КУН в ЦВК повідомити про час засідання комісії з питання реєстрації виборчого списку Конгресу та можливість зустрічі з Швець Ю.В. звучала відмова. В такий самий таємний спосіб ЦВК продовжує відмовляти в реєстрації кандидатами в народні депутати тисячам висуванцям партій та самовисуванцям, підміняючи волю виборців,  усуваючи небажаних конкурентів для «вибраних» і  в такий спосіб культивуючи політичну корупцію.

Реалізація гарантованих конституцією прав не може залежати від настрою та прихильності декількох осіб, а тим більше від рівня їхньої поваги до закону.

На жаль, доводиться констатувати, що Революція гідності жодним чином не вплинула на роботу Центральної виборчої комісії, яка й сьогодні залишається заповідником бандитської корумпованої епохи Януковича. Значна  частина членів ЦВК є близькими родичами чинних народних депутатів, високопоставлених чиновників та партійних бонз. Вражає закритість та таємність цього публічного та відкритого відповідно до закону державного органу. В приміщення ЦВК не мають можливості потрапити не те що рядові виборці, але й керівники партій, кандидати в депутати. У відкритому доступі на офіційному сайті комісії немає службових телефонів членів комісії та їхніх помічників, прізвищ та телефонів керівників та працівників секретаріату ЦВК.

На підставі викладеного  Конгрес Українських Націоналістів вимагає:

  • Вжити всім відповідальним органам заходів щодо припинення протизаконної діяльності Центральної виборчої  комісії.
  • Генеральній прокуратурі також вважати цю Заяву – заявою про злочин.
  • Центральній виборчій комісії негайно припинити протиправну діяльність та самостійно скасувати постанову від 26 вересня 2014 року № 1215 «Про відмову в реєстрації кандидатів у народні депутати України, включених до виборчого списку політичної партії  Конгрес Українських Націоналістів, на позачергових виборах народних депутатів України», усі інші постанови про відмови в реєстрації кандидатам в народні депутати від інших партій та самовисуванцям з формальних та надуманих причин, давши можливість виборцям вільно вибирати своїх представників у парламент.
  • Відставки частини корумпованих членів ЦВК.
  • Негайно вжити заходів щодо забезпечення публічності та відкритості в діяльності Центральної виборчої комісії.

Голова Конгресу Українських Націоналістів

Степан Брацюнь