Заява Конгресу Українських Націоналістів з приводу політичної ситуації на південному сході України

Окупація Росією Криму показала, що Росія спирається в Україні на регіональні криміналізовані адміністративні та корпоративні еліти, яким підпорядковані силові структури. Так, на сьогодні діяльність сепаратистських груп в південно-східних регіонах органами МВС та СБУ, як правило, не переслідується. Проросійські диверсійні групи діють без перешкод. Мало того, з відома керівництва силовими структурами відбувається озброєння воєнізованих проросійських формувань, як, наприклад, «Союз десантників» у Харкові.

Керівництво силових структур перебуває у постійному контакті й узгоджує свої дії з регіональною владою, яку ще вчора звинувачували у замаху на порушення територіальної цілісності країни.

Акції на кшталт 1 квітня у Харкові: «Україна-параша, хочемо в Рашу» проходять під охороною місцевої міліції.

Проросійські політтехнологи легально проводять відкриті тренінги на тему агітації за федералізацію та приєднання до Росії у місцях масового скупчення людей, на вулицях, у транспорті.

У військоматах, як і в міліції, чиновники зухвало заявляють, що вони «за Москву».

Натомість організації національно-пат­рі­отичного громадського руху самооборони на місцях представники МВС не схвалюють. Мало того, українські активісти і патріоти, які зголошуються допомагати в організації громадського правопорядку і подають дані про себе в органи влади, наступного ж дня знаходять інформацію про себе на українофобських сайтах на кшталт «Оплот».

І у цей час центральні органи влади, замість спрямувати всі сили, включно із залученням загонів Майдану, на жорстку боротьбу із сепаратистськими рухами на Сході і Півдні, в унісон з російськими інформаційними службами розгортають інформаційне цькування патріотичних українських організацій, того ж «Правого сектору», проводять спецоперації з їхньої дискредитації в очах громадськості.

На тлі розгулу криміналітету, збільшення проросійських банд на Півдні і Сході, фактичного стану війни з Росією і постійної загрози її вторгнення, акції з роззброєння Майдану та Правого сектору, що проводить МВС на чолі з Аваковим, можна кваліфікувати як прояв контрреволюції. Власне, війна Росії з Україною фактично і запустила процес контрреволюції в структури центральної та місцевих влад в Україні.

У зв’язку з цим вимагаємо:

– негайної декриміналізації влади: адміністративних структур центрального та муніципального рівня, міліції та її загонів спецпризначення.

– люстрації нормативної, адміністративної, організаційної, партійної, корпоративної, особистісної та медійної.

– залучення до управління державою людей не за принципом партійних квот, а за критеріями їхньої чесності, відданості національним інтересам, професійних та креативних якостей.

Конгрес Українських Націоналістів