Звернення Президії Головного Проводу Конгресу Українських Націоналістів до всіх громадян України та світової громадськості

Вторгнення російських окупаційних військ до Криму і анексія Кремлем частини суверенної території України спричинили до тектонічних змін у всій системі світоустрою. Вперше після найкривавішої у планетарній історії Другої світової війни в Європі одна країна вдирається на терени іншої і, не маючи на це жодних міжнародно-правових підстав, за допомогою самої лише зброї проголошує їх «своїми». Трагізм ситуації посилюється тим, що і високопосадовці, і штатні пропагандисти цієї країни під приводом «защиты русскоязычного населения» погрожують не лише продовжити загарбання інших земель, а навіть і розпочати ядерну війну – тобто  використовують риторику, притаманну не цивілізованим людям, а суспільно небезпечним пацієнтам психіатричної лікарні. З огляду не це всі ми – і громадяни України всіх національностей, і ціла світова спільнота – просто вимушені у найкоротший термі зробити висновки. І від того, наскільки адекватними вони будуть, залежить наше майбутнє впродовж наступних десятиліть, якщо не століть.

Отже: громадяни України мають чітко усвідомити, що метою Путіна не є Крим. І навіть не Східна і Південна Україна його цікавить, хоча сценарій «Русской весны» і спрямований на її відторгнення. Кремлю зараз життєво необхідно відновити покритий пліснявою міт «Третього Риму», а для цього він має захопити «матір руських городів» – Київ. Чи зважиться на це московський керманич та його генерали. Це вже залежить від нас: Путіна може зупинити лише беззастережне усвідомлення ним того, що «прогулянки» не буде, що українці будуть битися до останнього за кожне місто, кожне село, кожну річну і пагорб. Але вже сьогодні кожен патріот України і в нашій державі, і в діаспорі має пам’ятати: придбавши будь-який російський товар, він оплачує окупанту кулю, якою той вбиває українського військовослужбовця.

Маємо за необхідне звернутися і до українців у захопленій інтервентами АРК: так, влада України не зробила для вас всього, що мала і мусила зробити, але ви мусите пам’ятати, що Крим був і лишається частиною України – України духової, яка не підвладна жодним окупаціям. Що ж до заяв про «вічне» приєднання Криму до Росії, то історія завжди глузує з тих, хто бундючно проголошує такого кшталту декларації… Наприкінці 30-х Гітлер не менш пихато твердив про «вічне» приєднання Судетів, «вічний аншлюс» Австрії і т. ін.: минуло лише кілька років і його «Тисячолітній Райх» розлетівся на друзки.

Слова особливої підтримки адресуємо братньому кримськотатарському народу, доля якого під російською окупацією була такою немилосердно-трагічною. Повністю підтримуючи рішення Верховної Ради про визнання кримськотатарського народу корінним народом Криму, який, згідно з декларацією ООН, має у складі України повне право на національне самовизначення, ми водночас не можемо не зауважити: якби українську політику у часи Незалежності визначали не нашвидкуруч перефарбовані партфункціонери та кримінальні «авторитети», а українські націоналісти з-під стягу Степана Бандери, таке рішення було б ухвалене ще у 1992-му. Сьогодні, як ніколи, у боротьбі з поневолювачем нас має єднати давнє «бандерівське» гасло: «Воля народам! Воля людині!».

Насамкінець маємо звернутися і світової громадськості та лідерів провідних демократичних держав: якщо не зупинити Путіна у 2014-му, він діятиме точно в такий спосіб, як діяв «фюрер Великонімеччини», якого не зупинили у 1938-му. Путін вже довів це у Грузії і зараз доводить в Україні. Звичайно, конфронтації з цілим світом не витримає і його країна, і він так само змушений буде у фіналі своєї авантюрної історії труїтися ціанідом у кремлівському бункері… Але, на жаль, заплатити за це світові доведеться не мільярдними збитками, яких дехто так боїться, відмовляючись вводити повне  ембарго на торгівлю з Росією, а мільйонами людських життів.

Слава Україні! Героям слава!