Конгрес вимагає розслідування акту вандалізму над могилою Степана Бандери

У понеділок, 4 травня, український активіст і  голова Християнського товариства українців в Італії Олесь Городецький  на своїй сторінці в  Facebook повідомив громадськість про те, що на кладовищі “Вальдфрідгоф”  в м. Мюнхені невідомі  здійснили акт  вандалізму на могилі провідника Організації Українських Націоналістів Степана Бандери.

Нагадаємо, що це вже третя спроба вандалів вчинити наругу над могилою видатної постаті Бандери  протягом останнього року. Два попередні злочини – у серпні 2014 року та у лютому 2015 року – досі не розкриті.

Конгрес Українських Націоналістів вимагає від Міністерства Закордонних Справ України невідкладно вжити всіх дипломатичних заходів і звернутися до уряду Федеративної Республіки Німеччини із вимогою провести ретельне  розслідування  цього ганебного акту.

У той час, коли Україна перебуває у стані війни з Росією, наруга над пам’яттю  людини, яка стала символом боротьби української нації за її свободу, є однією із ланок ланцюга цілеспрямованих провокацій Росії та її п’ятої колони в Європі.

Ідеї та погляди Степана Бандери, який вважав, що мирні переговори і дипломатичні стосунки з Росією не матимуть жодних результатів для Української держави, є особливо актуальними зараз.

У своїй праці « З москалями нема спільної мови», він писав: «Кожна московська держава, як царська, так демократична і большевицька, завжди послуговувалась підступом і віроломністю супроти України й інших народів, і кожну форму союзу перетворювала в найжахливіше поневолення. Отже, ворогом був не тільки даний режим – царський , чи большевицький, не тільки державна і суспільна система, а сама московська нація, навіжена бісами імперіалізму, жадобою бути все більшою, могутнішою, багатшою, але не власним ростом, а коштом поневолення інших народів, їх пограбуванням і всмоктуванням у себе»

Україна має бути вільною, сильною та могутньою – такою, як заповідав Степан Бандера. Цього маємо вчитися у нього, незламного провідника української нації, якого ворог боїться і після смерті, кому Україна – понад усе. Його слово, його ідеї, його приклад – це інструмент творення сучасної Української держави.

Голова Конгресу Українських Націоналістів Степан Брацюнь наголосив,що постать Бандери одна з небагатьох в українській історії ХХ століття, знакова для кожного свідомого українця.  Також  він зазначив, що «ідея родини нашого Провідника  щодо встановлення камер відео-спостереження та сигналізації  на   могилі  Степана Бандери є на часі, але ми в праві нарешті сподіватися більш ефективних дій з розшуку вандалів і від німецької поліції, адже у контексті теперішніх подій в Україні –  третій ганебний акт вандалізму протягом року — це ніщо інше, як системне глумління над українськими героями, над українською нацією і, врешті, наруга над кожним  патріотом, який сьогодні зі зброєю в руках захищає від московських окупантів не тільки  Україну, але і Європу, в тому числі і Німеччину».

Ми, українські націоналісти, продовжуватимемо справу великого Провідника і ніколи не дозволимо ворогові плюндрувати наші могили!

Пам’ять про Героїв України вічно житиме в наших серцях!

Слава Україні!

Героям Слава!

Прес-служба КУН