Меморандум національно-демократичних сил Івано-Франківщини

Ми, представники політичних та громадських організацій національно-демократичного спрямування Івано-Франківщини, які сповідують національну ідею української нації, усвідомлюючи свою відповідальність перед українським суспільством, та керуючись волею української нації до об’єднання перед викликами часу, відкинувши всі свої особисті амбіції  декларуємо єдність (об’єднання) наших організацій в діях на місцевих виборах (виходячи з можливостей наданих новим виборчим законодавством) та після виборів в органах місцевого самоврядування, в інтересах місцевих громад.

Тільки єдність навколо національної ідеї на засадах ідеології українського націоналізму, сподвижниками, проповідниками та упорядниками якої були Тарас Шевченко, Дмитро Донцов, Микола Міхновський, а далі Євген Коновалець, Степан Бандера та інші, дасть нам можливість завершити національно визвольну боротьбу та розбудувати Українську Самостійну Соборну Державу і забезпечити гідне життя кожній особі української нації.

Пам’ятаймо, що об’єднавши українські сили,  Є. Коновалець започаткував в 1929 році єдину революційно-політичну організацію ОУН,  діяльність якої ґрунтувалася  на націоналістичній ідеології та поширювалась на всі українські землі, яка об’єднала галичан і наддніпрянців. І це був  безперечно, – найуспішніший політичний проект українців ХХ століття, який кардинально змінив нашу історію.

Історія вчить, що легше вмирати, легше приносити себе в жертву, легше закликати до жертви й посвяти, ніж будувати державне життя народу. Сьогодні українцям доводиться і вмирати за свою Державу і будувати державне життя народу. І як УПА під проводом ОУН в часі другої світової війни, довелося воювати з двома ворожими імперіями – німецько-нацистською та московською комуно-большевицькою, так і в нинішніх умовах українському суспільству, будуючи державне життя  доводиться вести боротьбу з ворогами на два фронти: зовнішній – московсько-кремлівський агресор; та внутрішній – п’ята колона, олігархічні клани, свавілля чиновників, засилля корупції, байдужість. Суспільству необхідне перезавантаження, необхідні широкомасштабні реформи у всіх галузях життя. Потрібні реформи для народу, але не за рахунок народу, на тлі процвітання олігархів та окремих чиновників.

Метою наших об’єднавчих зусиль є розбудова та захист української державності на засадах відкритості, доступності та відповідальності влади, подолання корупції у всіх її проявах, захист територіальної цілісності наших земель від зазіхань будь якого агресора.

Найпершим завданням нашого об’єднання на виборах до місцевих органів влади необхідно виставити єдиних кандидатів, погоджених з місцевими громадами, на посади сільських та міських голів, узгодити єдині списки кандидатів в депутати до сільських районних, міських та обласних Рад. Вимогами та критерієм оцінки кандидатів повинні стати їх відповідність 12 прикметам характеру українського націоналіста та 44 правилам життя українського націоналіста. До місцевих влад повинні прийти національно свідомі, досвідчені, патріотично налаштовані, чесні стійкі, непідкупні, освічені представники українського суспільства.

Це нам під силу, тільки разом  в єдності з місцевими громадами. Тільки українські місцеві громади, маючи конституційне виборче право, здатні це зробити, при цьому не допустивши до влади місцевих олігархів, місцеві клани, нечесних, непорядних осіб.

Ми Вам у цьому допоможемо!

Наше громадянство дезорієнтоване, поділене на різні табори, зневірене дотеперішніми невдачами, є дуже добрим ґрунтом для всякого роду авантюристів.

У великій світовій драмі наших днів ми маємо до вибору: або бути творцями, або жертвами історії.

В Єдності Сила Народу! Боже, Нам Єдність подай!

Слава Нації! Смерть ворогам!   Слава Україні!  Героям Слава !

Меморандум підписали: ОУН, КУН, Братство вояків ОУН-УПА, ВОВ, Свобода, Правий сектор, Товариство політв’язнів та репресованих, Товариство Меморіал, Патріот України, ОО ВУТ «Просвіта»