На Львівщині відзначили 71-у річницю створення УГВР

У неділю, 12 липня 2015р., у с. Сприня Самбірського району,що на Львівщині, відбулися урочисті заходи, присвячені  71-ій річниці створення Української головної визвольної ради (УГВР). Відзначення цієї  важливої  події в історії України цьогоріч пройшло урочисто, зібравши велику кількість патріотично-налаштованої молоді. На нього завітали і ветерани УПА на чолі з Головою крайового братства вояків ОУН-УПА Олесем Гуменюком та станичним Самбірської станиці Братства ОУН-УПА Миколою Петрущаком, донька президента УГВР Кирила Осьмака Наталія, народні депутати, багато інших офіційних осіб та гостей. Вклонитися пам’яті  героїв   прийшов і заступник Голови Конгресу Українських Націоналістів Роман Дідусь, а також активісти  Львівської ОО Конгресу  на чолі з Тарасом Гентошем.

В історії українського визвольного руху часів Другої світової війни є дві події, які  мали великий вплив на процес нашого державотворення, але які при цьому часто залишають в тіні історії через міфи, якими ці події обтяжила совєцька пропаганда. Такими подіями є Проголошення Акту відновлення української державності 30 червня 1941 року, який  засвідчив, що українці у цій війні мають  окреме завдання — відновити свою державність, та, безперечно, створення у липні  1944 року Української Головної Визвольної Ради (УГВР), що стало початком демократизації українського руху опору, який завершився у 1991 році проголошенням Незалежності .  Та боротьба за Незалежність продовжується  й зараз, коли  на Сході України вже нове покоління наших героїв протистоїть одвічному ворогові   –  московському окупантові, боронячи Соборність і Свободу Української Держави.

Відзначення річниці розпочалося із урочистої ходи до монументу засновникам УГВР. Представники  Конгресу Українських Націоналістів, обласної та місцевої влади, народні обранці і громадськість поклали квіти до підніжжя пам’ятника засновникам УГВР.  Після чого священники  відслужили поминальну панахиду за полеглими борцями за Свободу і Соборність  України.

Доброволець сучасної війни на Сході Андрій Леськів виголосив зі сцени «Декалог українського націоналіста». Слова Декалогу закликали до боротьби за власну державу у часи Другої світової війни, коли Україну намагалися знищити.  Слова Декалогу  не менш актуальні і  сьогодні для всіх патріотів.

Після виголошення Декалогу,  біля пам’ятника засновникам УГВР на вірність Україні присягнули юні пластуни.

Зі словом до присутніх  звернулася донька президента УГВР Надія Осьмак, яка  зазначила, що у Другій Світовій війні Україна воювала за власну державу, і наголосила, що у Європі було кілька національних рухів, але лише УПА воювала власними силами, на власній землі, ні від кого не маючи підтримки. І в цьому її феномен, і в цьому її велич.

Надія Осьмак також нагадала, що 71-у річницю УГРВ ми святкуємо за великого досягнення –   нарешті прийнято закон про вшанування учасників національно-визвольної боротьби в ХХ столітті, куди входить і Українська головна визвольна рада: «Великий символізм в тому, що цей закон представив у Верховній Раді син головного командира УПА і Голови генерального секретаріату УГВР Романа Шухевича пан Юрій Шухевич. Так що я вітаю всіх,  і  особливо вітаю наших сивочолих ветеранів УПА. Це перемога всього вашого життя», –  сказала пані Наталія.

Нехай же  життя засновників УГВР – героїчне i жертовне – буде нашим дороговказом до справжньої Української Самостійної Соборної Держави. Пам’ятаймо подвиги наших братів , чинімо так як вони у сьогоденній боротьбі з московським імперіалізмом, борімося і ми переможемо.

Слава Україні!      Героям слава!


Заступник Голови Конгресу Українських Націоналістів

Роман Дідусь