Помер Іван Белебеха

22 січня, на 85-му році життя, у Харкові відійшов у засвіти видатний українець, учений, громадсько-політичний діяч Іван Олексійович Белебеха.  Він був великим другом Конгресу Українських Націоналістів, членом редколегії тижневика “Нація і держава”, взірцем  подвижництва і беззавітного служіння Україні.

Іван Белебеха народився 10 листопада 1930 року в селі Синиха Куп’янського району Харківської області.

Доктор економічних наук, професор, він працював у Тернопільському фінансово-економічному інституті, Харківському національно-технічному університеті сільського господарства. Грунтовно знав історію,  літературу, культуру України. Брав активну участь у громадсько-патріотичній діяльності.

Іван Белебеха – автор низки книг на захист української нації та її державності, зокрема, таких як двотомних “Україна і комунізм”, “Поразки та надії України”, ”Честь України ”, ”Україна: шлях до воскресіння”, “ Безсмертна Україна ” та інші. На особливу увагу заслуговує його публіцистика, яка вражає глибиною думки  і полум’яним словом.

Смерть Івана Белебехи – велика втрата для Конгресу, для всіх українських патріотів. Ми щиро сумуємо – разом із родиною і близькими покійного та висловлюємо їм глибокі співчуття. Завжди пам’ятатимемо нашого незабутнього друга Івана. Молимо Всевишнього, аби оселив його душу там, де праведні спочивають.

Вічна пам’ять…

Степан Брацюнь,

Голова Конгресу Українських Націоналістів