Річниця славетної перемоги українців у Конотопській битві

У суботу, 11 липня 2015 р.  в місті Конотопі та сусідніх селах Шаповалівка й Соснівка, де відбувались військові баталії знаменитої Конотопської битви у далекому 1659 році, пройшли заходи  з нагоди відзначення 356-ої річниці славної перемоги українського козацтва над московськими загарбниками. Окрім місцевих активістів із Конотопщини на свято козацької перемоги прибули численні делегації з Сумщини, Чернігівщини, Київщини та інших областей  України, серед них прибули  і делегації військових, славних нащадків героїчних прадідів, котрі сьогодні продовжують переможні традиції своїх предків вже у сучасній війні проти московських загарбників на Сході України.

До складу численної делегації зі столиці під проводом  Заступника Голови Конгресу Українських Націоналістів Євгена Лупакова ввійшли представники Спілки Офіцерів України, ВУТ  «Просвіта» ім. Тараса Шевченка, «Соловецького Братства», курсанти ліцею імені І.Богуна, а також активісти Конгресу Українських Націоналістів, НРУ та Української партії.

Цьогоріч в заходах, присвячених перемозі української звитяги,  крім керівництва Конотопщини та Сумщини, взяла  й представницька делегація кримсько-татарського народу на чолі з депутатом Верховної Ради Рефатом Чубаровим. Адже кувати славну перемогу над спільним ворогом козацтву під проводом славного гетьмана Івана Виговського допомогла і численна кіннота кримських татар. Історія спільних перемог допомагає нашим народам і сьогодні долати важкі проблеми сучасності.

З нагоди чергової річниці славетної перемоги в м. Конотопі було урочисто відкрито пам’ятний знак, присвячений захисникам Конотопської  фортеці під керівництвом полковника Григорія Гуляниці, які витримали 70- денну облогу московських загарбників і зуміли їх перемогти.

Виступаючі наголосили про необхідність збереження й широкого поширення пам’яті про цю славну перемогу українського війська серед молодого покоління  для виховання справжнього патріотизму та готовності захищати незалежність нашої держави від вже новітніх московських окупантів.  Промовці  також нагадали про події переможної для України битви і прив’язали до давніх подій  теперішню драматичну  війну з московськими загарбниками та їх посібниками на Донеччині й побажали нашим військовим такої ж славної перемоги, яку отримали в далекому вже 1959 році їх  славні предки під Конотопом.

На зворотньому  шляху до Києва, після відвідин та вшанування героїв Шаповалівки і Конотопа,  столична делегація завітала  і до  м. Батурина,  оглянула відновлені за часів президентства  Віктора Ющенка гетьманську резиденцію Івана Мазепи й Батуринську фортецю та вшанувала пам’ять її героїчних захисників.


Георгій  Лукянчук