У Києві відбулась презентація повісті Анни Багряної «Ґеня»

15 вересня 2015 року, у вщент заповненому конференц-залі Національної спілки письменників України, відбулась презентація книги-повісті для дітей молодшого та середнього шкільного віку Анни Багряної «Геня». У повісті розповідається про дитинство видатної політичної та громадської діячки, Голови Конгресу Українських Націоналістів (1992-2003 р.р.), Голови Організації Українських Націоналістів (1991-2000 р.р.), Президента Антибільшовицького блоку народів (1986-2003 р.р.), народного депутата України трьох скликань, знаної і шанованої у світі української націоналістки Слави Стецько.

Презентацію відкрив голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський. Він представив Анну Багряну, автора повісті, та вручив їй посвідчення радника голови НСПУ, наголосивши про можливість офіційно представляти Спілку за кордоном, зокрема, в Болгарії, де тепер мешкає талановита українська письменниця.

Анна Багряна у своїй промові подякувала Конгресу Українських Націоналістів та Всеукраїнському благодійному фонду «Соборність» за фінансову та інформаційну підтримку у виданні повісті. Вона зазначила, що писати про реальних особистостей простою, доступною та цікавою для дітей мовою значно важче, ніж про вигаданих персонажів. Анна Багряна щиро подякувала родині Брацюнів за надання інформації для написання повісті, а саме — племінниці пані Слави Лесі Брацюнь і Голові Конгресу Степанові Брацюню. Щирі спогади представників родини Слави Стецько були наповнені теплом і любов’ю до легендарної українки. Особливо зворушливо звучали дитячі спогади доньки подружжя Брацюнь  Іванни про «тету» Славу.

Голова Конгресу Степан Брацюнь також поділився спогадами про Славу Стецько —  дійсно мудрого і принципового у відстоюванні національних інтересів держави політика та «надзвичайної енергії людину, що дуже любила Україну і українців». Він привітав Анну Багряну з презентацією повісті у Києві та розповів історію кропіткої роботи над книгою команди однодумців, зокрема, про співпрацю з художником Анатолієм Буртовим, який створив ілюстрації до книги. «Книга невелика, але в неї дуже багато вкладено душі, любові і праці. І багато зусиль, щоб вона нарешті вийшла друком», — зазначив лідер Конгресу.

Привітати авторку та віддати шану пам’яті  українській  державній діячці прийшло багато відомих людей, що знали пані Славу особисто. Серед них і український кримськотатарський політик і громадський діяч, Голова Меджлісу, народний депутат Рефат Чубаров, який висловив глибоку повагу до української націоналістки, поділився спогадами про роботу з нею і зазначив: «Україна в боргу перед пам’яттю таких людей, як пані Слава» та додав, що патріотом можна бути сидячи на дивані, а «націоналізм – це дієва любов до України, і саме таку любов невтомно демонструвала нам Ярослава Стецько протягом усього свого життя».З промовами виступили професор, поет, літературознавець, лауреат Шевченківської премії Юрій Ковалів, Народна артистка України Галина Яблонська, Заслужений діяч мистецтв України та письменник Василь Неволов, народний депутат 5-ти скликань та член НСПУ Віктор Терен, голова благодійного фонду «Мистецька скарбниця», співзасновниця конкурсу «Коронація слова» Тетяна Логуш, а також відома громадська активістка,сестра Надії Савченко Віра та багато інших знаних громадсько-політичних діячів, завдяки яким вечір вийшов насиченим емоційно та змістовним.

Перед глядачами із творчим номером виступила і  студентка КНУ ім.Т.Шевченка, член героїчного театру «Пам’ять» Роксоляна Мацьків,   а також, у виконанні співачки і поетеси Юлії Шутенко,  прозвучали улюблені народні пісні Слави Стецько.

Всі присутні вітали Анну Багряну  з презентацією повісті, дякували за цікаву і дітям, і дорослим  чудову книжку про Славу Стецько, підкреслюючи, що українське суспільство потребує більше літератури про українських героїв, а така книга, як «Ґеня», має бути в кожній українській родині.

«Усіх нас може об’єднати лише одне – любов до України», – таким був духовний заповіт пані Слави Стецько – надзвичайно працьовитої і сильної духом особистості, чуйної і лагідної жінки, інтелігентного, мудрого політика, великої Українки. Дякую всім, хто сьогодні прийшов, і хто передасть її заповіти та любов до України через цю книгу своїм дітям», — такими словами завершила презентацію «Гені» Анна Багряна.Прес-служба КУН