Від нас залежить, чи оновиться влада в Івано-Франківську

Президія Головного Проводу Конгресу Українських Націоналістів ухвалила рішення у другому турі виборів на посаду міського голови Івано-Франківська підтримати Ігоря Насалика та закликала виборців 15 листопада віддати свої голоси за його кандидатуру.

Настрої, які запанували серед іванофранківців після 25 жовтня, сьогодні викликають занепокоєння. Адже позиція “проголосували, відпрацювали свій громадянський обов’язок, вибори закінчилися” завдасть шкоди нашому місту. Хочеться наголосити, що вибори тривають й розслаблятися марно. Треба прийти 15 листопада й знову проголосувати – у другому турі виборів обираємо міського голову Івано-Франківська.
Наразі вибір значно скоротився: з одного боку стало легше обирати одного з двох претендентів, а з іншого боку – маємо відповідальність проголосувати за того, хто виведе місто на шлях розвитку у найближчі роки. Отож, до оцінювання кандидатів треба підійти серйозно.
Зі свого боку закликаємо зробити вибір на користь Ігоря Насалика. До такої думки ми прийшли, проаналізувавши його програму та результати попередньої багаторічної діяльності і на посаді міського голови, і народного депутата.
От, наприклад, Насалик нині актуалізував тему повернення в Україну праху українців, яким маємо завдячувати створенню нашої незалежної держави, які завжди боролися за її соборність. У Верховній Раді Ігор Насалик не гає часу й уже активізував різні державні органи у цей процес. Зокрема ініціював процес перепоховання видатного сина України Євгена Коновальця, могила якого міститься у голландському місті Роттердам.
Для українського народу Євген Коновалець був, є і залишиться одним із вождів української нації, людиною, котра стояла біля витоків творення української національної армії, діячем, який у важких умовах боротьби з більшовизмом організував роботу українських патріотичних сил із політичними колами Німеччини, Великобританії, Литви, Іспанії, Італії, організував українські політичні-інформаційні служби в багатьох політичних центрах Європи та США.
Наразі є підтвердження від Королівства Нідерландів і від Міністерства закордонних справ України про сприяння в справі перепоховання. Окрім цього, Ігор Насалик підготував і зареєстрував Постанову Верховної Ради України (№3300, 09.10.2015 р.) “Про відзначення 125-річчя від дня народження Євгена Коновальця”. Згідно з документом має відбутися урочисте відзначення на державному рівні, виготовлення ювілейної монети та серії поштових марок тощо.
Також варто розповісти і про інший успішний досвід Ігоря Насалика. У програмі, із якою кандидат у міські голови звертається за підтримкою до іванофранківців, є розділ про запровадження безплатної медицини в Івано-Франківську. Із 1 січня 2016 року безплатні медичні послуги отримуватимуть пенсіонери, а із 1 січня 2017 року й решта жителів міста. І без сумніву, цей пункт програми у вказані терміни буде виконаний. Адже уже маємо змогу подивитися на “живий приклад” того, як така система працює у сусідньому Калуші, де свого часу Насалик був міським го­ловою.
– У 2009 році ми проекспериментували: безплатно надавали витратні матеріали для операцій та ліки для дітей у дитячій лікарні. А у 2011 році ми перейшли на повне безплатне медикаментозне забезпечення населення. Ми не обмежуємо пацієнта кількістю коштів – були поодинокі випадки індивідуальних потреб у 20 і 30 тисяч гривень. Програма фінансується за рахунок міського бюджету, за декілька років на це було виділено майже 50 млн грн, – зазначив Іван Красійчук, головний лікар Центральної районної лікарні Калуша.
Варто зауважити, що доступна медицина – це одна з базових потреб громади будь-якого міста.
– Працюючи міським головою Калуша, я здобув уміння розуміти базові потреби громади міста незалежно від його специфіки чи масштабу. Пересвідчився у тому, що основа потреб кожної міської громади – це доступна медицина, якісна освіта і працююча, ефективна система житлово-комунального господарства. Без виконання цих пунктів братися за подальший розвиток міста немає сенсу! І саме із цього ми й розпочнемо роботу в Івано-Франківську, – говорить Ігор Насалик.
При цьому кандидат у міські голови зазначає, що для вирішення цих першочергових завдань ставить перед собою та командою дуже чіткі й дуже стислі терміни. Власне це і є однією з особливостей програми Ігоря Насалика.
Насамкінець іще раз наголосимо, що 15 листопада для Івано-Франківська відповідальний день. Від того, як ми проголосуємо, залежатиме, чи відбудеться нарешті оновлення влади у місті, на яке уже давно є запит від іванофранківців. Від того, чи прийдемо ми голосувати, залежатиме чи матиме Івано-Франківськ самодостатню особу на чолі міста, яка здатна врівноважити політичний баланс, що склався у міській раді після нещодавнього голосування.

Петро СУЛЕЙМОВИЧ

«Нація і держава», № 45, від 5 листопада 2015 р.