Заява Конгресу Українських Націоналістів щодо Добровольчого Українського Корпусу

Президентові України –
Верховному Головнокомандувачу
Збройними силами України
Порошенкові П.

Копії:   Прем’єр-міністру України
Яценюку А.
Голові Верховної Ради України
Гройсману В.

Народним депутатам України

ЗАЯВА

КОНГРЕСУ УКРАЇНСЬКИХ НАЦІОНАЛІСТІВ

щодо ситуації, яка склалася навколо Добровольчого Українського Корпусу ( ДУКу), зокрема,  у зв’язку із спробами його розформувати та дискредитувати.

Україна опинилася перед загрозою повномасштабної агресії з боку Росії.

Конгрес Українських Націоналістів занепокоєний останніми подіями в Україні, пов’язаними з блокуванням військовими частинами Збройних Сил України району дислокації добровольчого корпусу Правого Сектору з наміром примусового його роззброєння, можливою силовою ліквідацією навчального центру Добровольчого українського корпусу на території полігону 169-го навчального центру Сухопутних військ «Десна» під надуманим приводом необхідності ремонту приміщення, в якому перебувають та навчаються добровольці ДУК,  виведенням із зони бойових дій добровольчих батальйонів, які до цього часу не ввійшли до складу Збройних сил та Національної гвардії через недовіру до старих генералів та політичного керівництва ЗСУ та НГУ, роззброєнням батальйону ОУН, розв’язана в ЗМІ кампанія дискредитації добровольців окремими речниками ЗС, яка триває ще з літа минулого року. Такі дії високопосадовців породжують підозру в умисному послабленні обороноздатності країни в час війни та провокуванні внутрішнього громадянського конфлікту.

Такі антидержавні рішення невідомих нам посадовців вищого військового керівництва та способи їхньої реалізації ми розглядаємо як систему продуманих провокацій проти патріотів-добровольців, спрямовану на дискредитацію вищого політичного керівництва України та знищення нашої державності.

Підливає масла в вогонь непрозорість Мінських перемовин, які породжують у громадян підозру про наявність таємних, не оприлюднених домовленостей із Росією. Поширюється інформація про неофіційні вимоги Путіна — «очистити» наше військо від вмотивованих воїнів — добровольців. Розпорошити патріотів по різних військових частинах — так буде легше ефесбешній агентурі їх «зачистити». Путін добивається ліквідації ДУКу і не тільки його. І декому на Банковій хотілося б нейтралізувати добровольців — чинний патріотизм їм ні до чого. Тим часом хлопці готові будувати елітну армію — за стандартами НАТО і покликом серця.

Не варто забувати, що добровольчі батальйони першими стали в обороні української землі від московських окупантів, захистили народ і державу та зупинили путінську інтервенцію. Саме вони прийняли на себе головний удар російських окупантів в час,  коли українська армія фактично була знищена злочинним режимом Януковича. Тим самим – уможливили проведення в Україні демократичних президентських та парламентських виборів, створення легітимних органів державної влади. Добровольчі батальйони є найбільш вмотивованими та патріотичними збройними  частинами, які набули неоціненного бойового досвіду, захищаючи Донецький аеропорт, Піски, Щастя, Широкіно та  інші. Вони створюють надійну опору найвищому керівництву України в подоланні системної корупції, шаленого опору реформам та очищенню всіх гілок влади.

Конгрес Українських Націоналістів закликає, вимагає та пропонує

вищому політичному керівництву держави:

  1. На базі ДУКу розпочати  підготовку за стандартами НАТО корпусу спеціального призначення, який стане елітною частиною Збройних Сил України.
  2. Вжити негайних заходів для розв’язання спровокованого конфлікту з добровольчими підрозділами. З цією метою створити постійно діючу робочу групу з уповноважених представників держави, громадськості, народних депутатів, керівництва добровольчих батальйонів.
  3. Верховній  Раді у найкоротший термін ухвалити Закон України  «Про добровольчі військові формування», проект якого вніс  народний депутат Дмитро Ярош.
  4. Забезпечити добровольчі батальйони артилерією, важкою технікою та озброєнням, навчання добровольців управління та використання наданими технікою та зброєю з можливим доукомплектування добровольчих підрозділів фаховими військовими артилеристами, танкістами та іншими воєнними фахівцями, створити постійні автономні змішані бойові групи ЗСУ та добровольчих частин тощо.
  5. Доручити Генеральній прокуратурі та Службі безпеки України провести розслідування та встановлення винних в організації та реалізації антидержавних протиправних дій проти добровольчих підрозділів, спрямованих на провокацію громадянського збройного конфлікту в Україні, який в інтересах лише путінсько-сталінського режиму.
  6. Забезпечити прозорість перемовин у Мінську та негайного оприлюднення таємних домовленостей, якщо такі були, домогтися переведення мінських перемовин у Будапештський або Женевський формати.

Наші цілі збігаються: консолідація всіх сил нації для перемоги над агресором, виведення окупаційних військ з території України, відновлення територіальної цілісності держави, подолання системної корупції, опору проведення реформ та очищенню всіх гілок державної влади, будівництво процвітаючої європейської України.

У нас єдина країна і спільний ворог!

Слава Україні! Героям Слава!

Голова Конгресу Українських Націоналістів    Степан Брацюнь