Заява Конгресу Українських Націоналістів щодо законопроекту про місцеві вибори

Проект закону про місцеві вибори — спроба знищення народовладдя в Україні.

Законотворча парламентська епопея останнього часу свідчить про неспроможність парламенту реалізувати  основну конституційну норму української демократії:  основним джерелом влади в Україні є народ!

Особливо чітко це продемонстровано у схваленому в першому читанні законопроекту  про місцеві вибори в Україні.

Узагальнена характеристика цього «антинародного витвору» доводить, що такий законопроект є посяганням на конституційні права громадян та розписаною в деталях процедурою спотворення їхнього волевиявлення. Виборча система,  запропонована у законопроекті, посилює владу кількох  великих партій і повністю  унеможливлює доступ до місцевих рад справжніх народних лідерів, які і основними у відстоюванні інтересів громадян.

Прохідний бар’єр, який піднято з трьох до п’яти відсотків, обраховується від загальної кількості виборців, що взяли участь у голосуванні в межах всієї адміністративно-територіальної одиниці — області, міста, району! Навіть при умові, що виборці підтримають своїми голосами відомого їм кандидата, віддаючи йому більшість на певному окрузі, — він може не набути статусу їх представника, якщо партія на всій території не подолає 5-відсотковий бар’єр!

Прийняття такої норми — пряма можливість маніпулювати голосами виборців і проводити до місцевих органів самоврядування лише тих, хто «прикупив» собі лояльність обмеженої кількості парламентських політичних проектів. Це намагання узурпувати всю вертикаль влади двома-п’ятьма партіями без ідеологій та повне знищення можливості доступу до місцевих рад  будь-яких альтернативних політичних організацій!

Проект закону передбачає ряд можливостей для маніпуляцій —  і виборцем, і результатами його волевиявлення:

—  партійна організація матиме право висування кандидата тільки свого рівня;

— формування виборчих комісій парламентськими партіями та тими, кому «пощастило» під час жеребкування;

— нарізання меж округів та дільниць тими ж вже відомими комісіями;

— висування не більше двох кандидатів партіями відповідного рівня;

— розподіл бонусних мандатів між партіями, що набрали 5 відсотків, та ігнорування реальної волі виборців;

— риторика  тексту закону унеможливлює його сприйняття і розуміння пересічним виборцем.

Виходячи з вищесказаного, а також того, що в Україні взято курс на децентралізацію влади, яка безпосередньо вплине на формування, діяльність та повсюдність місцевого самоврядування,

Конгрес Українських Націоналістів заявляє:

Законопроект про місцеві вибори у тому варіанті, який готується до голосування у Парламенті, не може бути підтриманий справжніми народними обранцями, оскільки знищує волю українського народу і закріплює авторитарний, диктаторський режим правлячої партійної верхівки, мало того, законодавчо закріплює можливості фальсифікацій та маніпулятивних технологій.

Вважаємо за необхідне підготувати та обговорити на громадських слуханнях новий закон зі справжнім посиленням ролі виборців та громад, відкритими партійними списками та зрозумілими повноваженнями тих, кого народ обирає.

Не припустимим є застосування тиску, адміністративних важелів, політичної торгівлі, а також авторитарного посадового впливу на депутатів для прийняття  антинародних законів.

Формування влади — винятково безпосереднє право українського народу.  Його ігнорування  – злочин проти Нації та її Держави!


Президія Головного Проводу

Конгресу Українських Націоналістів