Заява-звернення Конгресу Українських Націоналістів щодо ситуації у вугільній галузі України

Президентові України –
Верховному Головнокомандувачу
Збройними силами України
Порошенкові П.

Копії:

Прем’єр-міністру України
Яценюку А.
Голові Верховної Ради України
Гройсману В.

Народним депутатам України

 

Заява-звернення Конгресу Українських Націоналістів

Звернутися до Вас нас змусила критична ситуація в вугільній галузі України, системна корупція, паразитування вузького кола керівників державних шахт на бюджетних дотаціях, які призвели до зрозумілих вимог шахтарів, оприлюднення в своїй основі деструктивної  Програми реформування роботи державних підприємств вугільної галузі України Міністерством енергетики та вугільної промисловості України, суть якої зводиться до масової консервації та закриття ніби-то нерентабельних шахт, масового звільнення шахтарів «на всіх етапах оптимізації роботи державних підприємств вугільної галузі», що може призвести до значних соціальних катаклізмів з непередбачуваними наслідками.

Тому задля захисту національного виробника, обеззброєння деструктивних сил на Донбасі та інших вугільних регіонах України,  забезпечення справедливого доступу громадян до економічних ресурсів держави та розподілу національного багатства, упередження масштабних соціальних катаклізмів Конгрес Українських Націоналістів

пропонує та вимагає:

1.   Забезпечити  роздержавлення державних вугільних шахт, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях та всіх шахт, що підлягають закриттю.

Для реалізації роздержавлення насамперед:

  • Безоплатно  передати майнові комплекси, права користування надрами та балансові запаси вугілля відповідних шахт в виключне управління трудовим колективам цих шахт.
  • Провести трудовими коллективами шахт, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях та всіх шахт, що підлягають закриттю виборів Рад трудових колективів  з наділенням їх функцією головного розпорядника з правом найму менеджерського та інженерно-технічного персоналу. Забезпечити визначення чисельності працюючих на шахтах виключно загальними зборами трудових колективів.
  • Організувати оперативне підписання Радами трудовів колективів відповідних договорів з Міністерством енергетики та вугільної промисловості України.
  • Надати права Радам трудових колективів створювати Територіальні комітети для вирішення спільних питань роздержавлених шахт.
  • Для підтримки національних шахтарів, національної вугледобувної галузі на тимчасово окупованих територіях надати право споживачам вугілля закуповувати  його безпосередньо у Рад трудових колективів шахт  з оплатою на рахунки, відкриті на неокупованій території України.
  • Встановити  для  роздержавлених шахт диференційовану плату в державний бюджет України за користування надрами. Вважати несплату або перешкоджання сплати за користування надрами в державний бюджет України кримінальним злочином проти держави Україна.
  • Надати право трудовим колективам шахтарів, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях України для захисту шахтного майна, видобутого вугілля, його доставки покупцям та споживачам, збереження результатів своєї важкої праці створювати добровольчі озброєні загони самооборони – Добровольчі шахтарські дружини.

2. Для запобігання корупції, встановлення справедливої ринкової ціни на видобуте вугілля, доступу трудових колективів шахтарів до ціноутворення та прибутку шахт всі операції щодо закупівлі вугілля проводити через вугільну біржу, створену за зразком European Energy Exchange (EEX) у Ляйпцігу (ФРН).

3. Для енергетичних потреб України затвердити спеціальну ціну на вугілля вищої якості при нульовій ставці ПДВ у сумі 3025 грн з встановленням понижаючих коефіцієнтів щодо якості: зольності, вологості, вмісту сірки, калорійності, фракційності.

4. Терміново ввести  в дію запропоновані заходи Указом Президента України з подальшою деталізацією Постановою Кабінету міністрів України, а при необхідності оперативною підготовкою та прийняттям змін та доповнень до законодавства України.


Слава Україні! Героям Слава!

З повагою,

Голова Конгресу Українських Націоналістів

Степан Брацюнь